Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 11323
Zalogowanych: 26
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O ewangelikach w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie

Poniedziałek, 12 marca 2012, 9:08
Aktualizacja: 9:50
Autor: Accipiter
Album „Kościoły ewangelickie na Dolnym Śląsku”, na który składają się duże zdjęcia z unikatowymi detalami, promowany będzie w piątek – 23 marca o godz. 18. w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie 23. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Promocja albumu poświęconego historii i architekturze ewangelickich świątyń połączona zostanie z wykładem o historii ewangelików na naszym terenie i zachowanej do dziś ewangelickiej architekturze.

W spotkaniu wezmą udział: dr Piotr Oszczanowski, współautor albumu, laureat prestiżowej Nagrody Kulturalnej Śląska oraz ks. Sebastian Kozieł, proboszcz ewangelickiego Kościoła Zbawiciela w Cieplicach.

Spotkanie stanie się także okazją do dyskusji na temat ochrony dziedzictwa kulturowego naszego regionu i możliwościami ratowania wielu zagrożonych dziś całkowitą zagładą zabytków poewangelickich.

Sonda

Ile książek przeczytałaś/eś w tym roku?

Oddanych
głosów
858
Żadnej
29%
Jedną
8%
Dwie
8%
Trzy lub więcej
55%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Czy szczepionka na COVID sprzedała nam raka? Prawda czy mit?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Jelonka wczoraj
Jelenia Góra 100 lat temu i hotel "Pod Brązowym Jeleniem"
 
112
Do rowu przed Przełęczą Kowarską
 
Aktualności
Dolnemu Śląskowi stuknęło 80 lat
 
Pieniądze
W elektrowni Turów powstała największa w kraju oczyszczalnia
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group