Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 4805
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: O elektrowniach wiatrowych w Mirsku

Czwartek, 18 marca 2010, 13:26
Aktualizacja: 13:27
Autor: TEJO
REGION: O elektrowniach wiatrowych w Mirsku
Fot. .....
Drugie spotkanie z fachowcami, którzy spróbują opowiedzieć o plusach i minusach pozyskiwania energii elektrycznej z wiatru, odbędzie się dziś o godz. 17 w Sali Miejskiej w Mirsku.

To wciąż aktualny temat w gminach Pogórza Izerskiego. Rozpatruje się tu lokalizację pod tzw. wiatraki. W niektórych wioskach stoją już maszty do pomiaru wiatru i podpisane są wstępne umowy z właścicielami chętnymi na wydzierżawienie ziem – informują organizatorzy dzisiejszego spotkania.

Jednak poziom wiedzy na temat tych inwestycji wciąż pozostawia wiele do życzenia. Stąd pomysł na zorganizowanie cyklu spotkań informacyjnych dla samorządowców i mieszkańców. Pierwsza debata odbyła się w Lubomierzu na początku lutego z inicjatywy jednej z sołtysek tej gminy. Na dziś kolejne spotkanie zaplanowano w Mirsku.

Zaproszenia trafiły do samorządowców z Mirska, Starej Kamienicy, Świeradowa-Zdroju, Leśnej i Olszyny. Organizatorami są lokalne organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Unia Izerska, Stowarzyszenie Zakwisie, Gryfowskie Stowarzyszenie Miłośników Tańca, Stowarzyszenie Pod Kamienieckim Grzbietem oraz redakcja czasopisma IZERY.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group