Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6918
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O Dworze Czarne będzie książka i film

Środa, 17 lipca 2013, 7:38
Aktualizacja: Czwartek, 18 lipca 2013, 7:17
Autor: Angela
Jelenia Góra: O Dworze Czarne będzie książka i film
Fot. Tomasz Raczyński
Trzech zapaleńców zwanych Przyjaciółmi Dworu Czarne chce wydać monografię tego zabytku napisaną przez jego wieloletniego gospodarza Jacka Jakubca. Już zbierają pieniądze na ten cel, a swoją akcję chcą promować własnoręcznie nakręconymi filmami o dworze.

- Jest to piękny zabytek, który zasługuje na uwiecznienie w książce napisanej przez człowieka, który poświęcił mu najwięcej, czyli przez Jacka Jakubca – wyjaśnia Marcin Roszak, jeden z pomysłodawców akcji i przyjaciół Dworu Czarne. Nikt tak, jak on nie zna tajemnic tego Dworu, nie włożył w jego ratowanie tyle serca, nie poświęcił tyle czasu. Na początek będzie to około pół tysiąca sztuk, ale myślę, że na tym się nie skończy.

Zaczniemy od książki, ale w planach mamy dalsze działania – dodaje Marcin Roszak.
Akcję zbierania pieniędzy na wydanie książki Marcin Roszak wraz z Tomaszem Raczyńskim i Mariuszem Pełczyńskim chcą promować serią 10 filmów o Dworze Czarne. Obecnie na YouTube zamieszczone zostały dwa odcinki. Trzeci pojawi się za tydzień.

- Pierwszy odcinek opowiada o idei akcji, ogólnie o zabytku i o autorze przyszłej książki – odkrywa rąbek tajemnicy Marcin Roszak. – Druga część to średniowieczne czasy Dworu Czarne, a kolejne będą niespodzianką dla czytelników i widzów – dodaje.

Cała akcja została wzięta pod skrzydła Narodowego Centrum Kultury. Patronem objęła ją strona wspieramkulturę. pl, gdzie można znaleźć wszystkie szczegóły (http://wspieramkulture.pl/projekt/337-DWOR-CZARNE-JACEK-JAKUBIEC-MONOGRAFIA).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group