Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 9151
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: O dwa piętra mniej w „Gołębiewskim”. Będzie rozbiórka?

Poniedziałek, 10 stycznia 2011, 19:12
Aktualizacja: Wtorek, 11 stycznia 2011, 8:14
Autor: Agrafka/tejo
REGION: O dwa piętra mniej w „Gołębiewskim”. Będzie rozbiórka?
Fot. Agrafka
Złe wieści dla właściciela największego w regionie (i jednego z większych w kraju) hotelu w Karpaczu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodziło się z konserwatorem zabytków i nie zalegalizuje gmachu placówki w obecnym kształcie. Trzeba go obniżyć o dwie kondygnacje.

Informuje o tym gazeta.pl. Decyzja ministra kultury to reakcja na protest Wojciecha Kapałczyńskiego, szefa jeleniogórskiego oddziału Urzędu Ochrony Zabytków, który zauważył, że bryła hotelu – znajdującego się we wpisanym w całości do rejestru ochrony zabytków Karpaczu – nie jest zgodna z założeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Budynek, który jest o cztery i pół metra za wysoki, trzeba będzie zniwelować o dwa piętra. Jest na to czas do końca roku.
Gazeta pl cytuje usatysfakcjonowanego W. Kapałczyńskiego, który mówi, że decyzja ministra utwierdza go w przekonaniu, iż Polska jest państwem prawa. Z kolei Tadeusz Gołębiewski zapowiada, że będzie z prawnikami szukał takiego rozwiązania, aby hotelu nie trzeba było burzyć. Dodaje jednak, że prawa nie będzie łamał.

Tymczasem w Hotelu Gołębiewski otwarte już zostały restauracje: Czerwona i Zielona, patio z kolorowymi fontannami i kaskadą wodną, zaplecze, a także około 120 pokojów na poziomie trzecim i czwartym oraz część Parku Wodnego Tropikana. – Wciąż poszukujemy ludzi do pracy. Zatrudniliśmy już 160 osób, potrzebujemy jeszcze około 160 pracowników na takie stanowiska jak: służba pięter, czyli panie pokojowe, holowe, do pralni, oprócz tego poszukujemy kelnerów, różnych pracowników kuchni, kucharzy, pomocników kucharzy – poinformował Damian Stachura przyszły dyrektor Hotelu Gołębiewski.

Jak czytamy w gazecie.pl. inwestor zapowiadał otwarcie całego hotelu w styczniu, ale niedawno zapowiedział, że obiekt zostanie udostępniony w czerwcu. Tymczasem, jeżeli placówka nie zostanie przebudowana (obniżona o dwa piętra), nie otrzyma zgody na działalność. Póki co – hotel funkcjonuje w oparciu o pozwolenie na częściowe użytkowanie wydane przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.

Czytaj również

Komentarze (132) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group