Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10146
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: O dużych imprezach narciarskich w starostwie

Poniedziałek, 9 grudnia 2013, 7:47
Aktualizacja: Wtorek, 10 grudnia 2013, 7:42
Autor: Mea
Powiat: O dużych imprezach narciarskich w starostwie
Fot. Zdjęcie ilustracyjne, Jelonka.com, Konrad Żurawski
Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Biegu Piastów odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze. – Planujemy wesprzeć Bieg Piastów oraz zorganizować konferencję na temat „Wpływu imprez sportowych na rozwój regionu” w ramach międzynarodowego projektu GreKo – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu.

Stowarzyszenie Bieg Piastów reprezentował Dariusz Serafin i Kinga Jaworek, natomiast Starostwo Jeleniogórskie: starosta Jacek Włodyga, Wiesław Dzierzba oraz Ewelina Ostrowska, pracownica Wydziału Promocji.

- Omawialiśmy plan współpracy związanej z najbliższymi wydarzeniami sportowymi w naszym regionie w roku 2014 - m.in. w czasie dziewięciodniowego „Festiwalu Narciarstwa Biegowego”, który rozpocznie się Małym Biegiem Piastów 22 lutego, a zakończy 38 Biegiem Piastów i Pucharem Świata w Biegach Długodystansowych w dniu 3 marca – powiedział Wiesław Dzierzba.

Z kolei 28 lutego odbędzie się „Spotkanie Mastersów”. W imprezie weźmie udział elita biegaczy z całego świata, w sumie ok. 80 osób, które ukończyły m.in. 10 biegów Worldloppet. Powiat przygotuje również prezentację o regionie i pakiety promocyjne dla uczestników spotkania.

- Urozmaicimy „pakiet turystyczny” dla zawodników i gości przebywających w tym czasie w Szklarskiej Porębie i przekażemy informacje o imprezach i wydarzeniach, które będą odbywały się w czasie trwania Festiwalu na terenie Kotliny Jeleniogórskiej. Ponadto przygotujemy pakiety promocyjne w postaci przewodników i map atrakcji turystycznych dla gości – podkreślał dyrektor.

Stowarzyszenie BP przedstawiło propozycję nakręcenia dwóch programów telewizyjnych o Szklarskiej Porębie, Polanie Jakuszyckiej i regionie. Zostaną one wyemitowane w ok. 140 międzynarodowych stacjach telewizyjnych na całym świecie. Powiat wesprze ten projekt techniczne i logistyczne.

- Zaprosiliśmy Stowarzyszenie do udziału w spotkaniach, konferencjach i seminariach promocyjnych regionu. Pierwsze międzynarodowe seminarium z udziałem Stowarzyszenia Bieg Piastów w roli eksperta odbędzie się już 17 stycznia 2014 r. w Mysłakowicach. Organizatorem jest Powiat Jeleniogórski w ramach realizowanego projektu GreKo w Programie Komisji Europejskiej „Europa dla Obywateli”. Tematem przewodnim będzie wpływ imprez sportowych na rozwój regionu – mówil Wiesław Dzierzba.

W czasie spotkania rozmawiano również o innych ważnych imprezach sportowych i przygotowaniach m.in. do Pucharu Świata w biegach, które odbędą się w styczniu w Jakuszycach, czy też FIS Maraton Cup. Warto podkreślić, że Polana Jakuszycka jako drugie miejsce na świecie, po Kanadzie, oferuje narciarzom biegi ekologiczne. Takie, które odbywają się na naturalnym śniegu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
750
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group