Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5090
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O bezpieczną drogę do szkoły

Wiadomości: Region
Czwartek, 3 września 2020, 9:15
Aktualizacja: 14:39
Autor: WAC
Fot. policja
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Od 1.09 w rejonach placówek oświatowych całego województwa dolnośląskiego policjanci dbają o bezpieczeństwo uczniów i ich opiekunów.

Również w kolejnych dniach policjanci ruchu drogowego i prewencji będą bacznie obserwować zachowania kierujących i pieszych poruszających się w rejonie placówek oświatowych. W razie potrzeby będą przypominać kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności w pobliżu szkół i ciągów komunikacyjnych, którymi poruszają się uczniowie. W zainteresowaniu policjantów będzie również sposób przewożenia dzieci w pojazdach, jak również ocena, czy auta zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.

Głównym celem akcji pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa uczniów podczas pokonywania drogi do szkoły oraz zapewnienie bezpiecznego powrotu do domu - informuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z policji dolnośląskiej. - W czasie prowadzonych działań policjanci są widoczni w okolicy szkół, zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych. Podczas pełnienia służby przy szkołach funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na popełniane wykroczenia w okolicy przejść dla pieszych, które znajdują się w obrębie placówek szkolno-wychowawczych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 3-09-2020 13:16
Niech się wezmą za tych de...i którzy wiozą dzieci do szkoły i wjechali by prawie do szkoły , bo dziecko nie może się męczyć z dojściem do szkoły np. z parkingu
~Dave 3-09-2020 14:31
Ciekawe ile to potrwa Od 01.09 do 07.09???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group