Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 6635
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O bezpieczeństwie u seniorów

Sobota, 7 lutego 2015, 8:10
Aktualizacja: 8:53
Autor: SM
Jelenia Góra: O bezpieczeństwie u seniorów
Fot. SM
Klub Seniora Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprosił na spotkanie przedstawicieli Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. Mówiono m.in. o działaniach prewencyjnych, organizowanych na terenie JSM.

W ramach akcji „Pieszy widoczny na drodze” członkowie Klubu Seniora otrzymali od Straży Miejskiej odblaski, które zapewnią im widoczność i poczucie bezpieczeństwa po zmroku.

Jednocześnie insp. Grzegorz Rybarczyk opowiedział o działaniach prewencyjnych, organizowanych na terenie Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zastępca Komendanta Straży Miejskiej Jacek Winiarski mówił natomiast o działalności straży miejskiej począwszy od początku tej formacji w Jeleniej Górze. - W XVI wieku kiedy powstała zajmowała się pilnowaniem porządku w mieście oraz stała na straży praw wprowadzonych przez radę miejską i ławę sądową. Była także wykonawcą ich zarządzeń – opowiadał.

Seniorzy zadawali wiele pytań dotyczących utrzymania porządku publicznego na terenie JSM. Poruszano problemy dotyczące: spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, zakłócania ciszy nocnej, parkowania samochodów w miejscach niedozwolonych, bezpieczeństwa dzieci na placach zabaw, wyprowadzania psów bez smyczy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group