Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7573
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O bezpieczeństwie poprzez świetną zabawę

Sobota, 9 sierpnia 2014, 8:46
Aktualizacja: Niedziela, 10 sierpnia 2014, 8:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: O bezpieczeństwie poprzez świetną zabawę
Fot. Przemo
Kolejna impreza z cyklu "Bezpieczne wakacje" odbyła się wczoraj (8. 08.) na jeleniogórskim Rynku. – Radość dziecka jest najważniejsza – mówił Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej. By umilić wakacyjny czas dzieciom przygotowano liczne gry, zabawy i konkursy z nagrodami. A głównym celem – bezpieczeństwo.

W zabawach mogły uczestniczyć wszystkie chętne maluchy, były też zorganizowane grupy przedszkolne i półkolonie. W tzw. międzyczasie straż miejska wspólnie z policją i strażą pożarną jeździ do przedszkoli i na półkolonie, gdzie odbywają się spotkania poświęcone nauce bezpiecznych zachowań.
- Były zajęcia pod Chojnikiem, akcja "zgubek" gdzie dzieci budowały szałasy, były m.in. informowane, jak bezpiecznie spędzić czas w lesie i w górach. Pogotowie ratunkowe przybliżało zakres pierwszej pomocy - opowiada Grzegorz Rybarczyk.

W sobotę na Placu Ratuszowym można było wziąć udział w konkursach plastycznych, rzucie piłką lekarską, zajęciach rokardowych. Wszystkie atrakcje były bezpłatne. Akcja prowadzona dzięki wsparciu sponsorów prowadzona jest pod patronatem Prezydenta Jeleniej Góry.

Kolejna impreza z tego cyklu już w najbliższy piątek (14. 08.) w godz. 10.00-14.00 na Placu Piastowskim. - Zapraszamy wszystkie dzieci, ale też turystów, kuracjuszy. Będzie się działo - zachęca strażnik miejski.
A we wrześniu kulminacyjna impreza "Żegnajcie wakacje" na Placu Ratuszowym. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group