Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14752
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O bezpieczeństwie

Piątek, 29 marca 2019, 9:52
Aktualizacja: Niedziela, 31 marca 2019, 6:26
Autor: WAC
Jelenia Góra: O bezpieczeństwie
Fot. WAC
Sprawom bezpieczeństwa, opieki społecznej oraz budżetowym poświęcona była wczorajsza (28.03) sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Najwięcej dyskusji towarzyszyło wystąpieniu zastępcy komendanta miejskiego policji mł. insp. Bogumiła Kotowskiego, który przedstawił radnym sprawozdanie o stanie bezpieczeństwa w powiecie. Z przedstawionych statystyk wynikało, że w ubiegłym roku policjanci przeprowadzili około 28000 interwencji. Na terenie powiatu popełniono około 4500 przestępstw. Wykrywalność sprawców była wyższa, niż rok wcześniej i wynosiła 65 procent. Największymi problemami funkcjonariuszy jest duża liczba wakatów, która powoduje, że policjanci w powiecie muszą korzystać ze wsparcia kolegów z Komendy Wojewódzkiej oraz braki sprzętowe.

Korzystając z obecności na sesji mł. insp. B. Kotowskiego radni zadawali mu szereg pytań dotyczących różnego rodzaju niepokojących zjawisk występujących na terenie powiatu oraz funkcjonowania policji w terenie. Nie zabrakło pytań o możliwość przywrócenia stałych posterunków policji w poszczególnych gminach.

W obecnej sytuacji kadrowej naszej komendy, powrót dawnych posterunków byłby trudny i właściwie bez sensu, bo funkcjonowałyby one właściwie jedynie na papierze – mówi mł. insp. B. Kotowski. - Myślimy raczej że lepszym rozwiązaniem jest racjonalniejsze zarządzanie pracą patroli i dzielnicowych. Jeśli taka jest wola, to mogą oni w pomieszczeniach użyczonych przez samorząd pełnić stałe dyżury w danej gminie.

Dodajmy, że na początku sesji ślubowanie złożył nowy radny Dariusz Śliwiński. Objął on mandat złożony przez Grzegorza Truchanowicza, który objął urząd zastępcy wójta gminy Mysłakowice.
|
- Zostałem wybrany z okręgu obejmującego gminy Mysłakowice i Janowice Wielkie – mówi D. Śliwiński. Jest to dla mnie debiut w pracy samorządowca, gdyż do tej pory nie byłem radnym ani urzędnikiem. Na co dzień prowadzę działalność gospodarczą. Z racji doświadczenia zawodowego na razie zgłosiłem swój akces do pracy w komisji budownictwa, infrastruktury i rozwoju powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
6
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
470
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group