Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6307
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Numerologiczne pasowanie w „dziesiątce”

Piątek, 10 października 2008, 14:33
Aktualizacja: Sobota, 11 października 2008, 8:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Numerologiczne pasowanie w „dziesiątce”
Fot. TEJO
Osiemdziesięcioro pięcioro dzieci z pierwszych klas (ze znaczną przewagą chłopców) weszło dziś oficjalnie do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Morcinka. Dokonało się to w znaczącej „numerologicznie” dacie: dziesiątego października, czyli dziesiątego miesiąca roku.

Dziesiątki w arkanach numerologii to symbole cyklu, końca jednego etapu i początku drugiego, stały element „koła fortuny” – tak tłumaczy jeden z portali ezoterycznych. Coś w tym jest, po szkoła dla pierwszoklasistów to nowy rozdział w ich życiu. Dlatego wyjątkowo uroczyście obchodzono ich oficjalne wejście w społeczność szkolną.

Pierwszaków pasowała na pełnoprawnych uczniów Alina Rasiewicz, dyrektor SP nr 10. – Mamy znaczną przewagę chłopców – mówi. Na 85 dzieci, aż 51 to mali mężczyźni. Wszystkich podzielono na trzy klasy. Ich uczniowie z kolorowymi rogatywkami na głowach otrzymali dziś specjalny dokument potwierdzający przyjęcie do grona szkolnej społeczności. – Od lat mamy mniej więcej tyle samo uczniów. Boimy się nieco roku przyszłego – powiedziała nam Alina Rasiewicz.

Uroczystość uświetniły pokazy artystyczne grup młodzieży działające w SP nr 10. Swoimi umiejętnościami błysnęła także para taneczna: Kewin Espenszyt i Jowita i Misiakowska.

Całe wydarzenie obserwowali rodzice, równie przejęci jak pierwszoklasiści. Wielu zaopatrzonych w aparaty fotograficzne i kamery dokumentowało uroczystość. Był także rzemieślnik fotograf, który każdej klasie robił zdjęcie zbiorowe. Były też fotografie indywidualne ze sztandarem w tle. Chorągiew trzymał jeden z szóstoklasistów, który na oficjalne kadry się nie załapał.

Pasowania pierwszoklasistów już odbyły się w większości szkół podstawowych w mieście: w minioną sobotę pełnoprawnymi pierwszakami zostali uczniowie „jedenastki” oraz „dwójki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group