Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2270
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nożownikowi grozi nawet dożywocie!

Sobota, 29 grudnia 2012, 13:29
Aktualizacja: Niedziela, 30 grudnia 2012, 13:25
Autor: 112
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 27–letniemu mieszkańcowi Jeleniej Góry Andrzejowi R., któremu zarzucono zamiar zabójstwa Adama M.

- W godzinach nocnych 29 września br. oskarżony oraz pokrzywdzony w towarzystwie swoich znajomych przebywali na terenie baru „Epoka” w Jeleniej Górze. Andrzej R. posiadał przy sobie dwa duże noże kuchenne, które zabrał wychodząc z domu. W pewnym momencie doszło do utarczki słownej, w trakcie której Andrzej R. wyciągnął nóż i zadał nim Adamowi M. trzy ciosy w okolice klatki piersiowej. Następnie ugodził go kilkakrotnie w lewe udo i lewy łokieć. Pokrzywdzony w wyniku zadanych mu ciosów upadł na podłogę. Wtedy oskarżony schował nóż i poszedł do domu. Tam umył nóż i wyprał odzież, w którą był ubrany w czasie zajścia – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe przewiozło Adama M. do szpitala. Z opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej wynika, że pokrzywdzony doznał ciężkich obrażeń ciała, które zagrażały jego życiu.

Andrzej R. przyznał się do zadania ciosów nożem, ale w samoobronie. - Relacja oskarżonego pozostaje w sprzeczności z utrwalonym przebiegiem zdarzenia na nagraniach z monitoringu zainstalowanego w lokalu – informuje rzeczniczka prokuratury. I dodaje: W toku postępowania poddano oskarżonego badaniom psychiatrycznym. Z uzyskanej opinii wynika, że w chwili czynu był poczytalny.

Andrzej R. był w przeszłości karany sądownie. Grozi mu nawet dożywocie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group