Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9135
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nożownikowi grozi nawet dożywocie!

Sobota, 29 grudnia 2012, 13:29
Aktualizacja: Niedziela, 30 grudnia 2012, 13:25
Autor: 112
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 27–letniemu mieszkańcowi Jeleniej Góry Andrzejowi R., któremu zarzucono zamiar zabójstwa Adama M.

- W godzinach nocnych 29 września br. oskarżony oraz pokrzywdzony w towarzystwie swoich znajomych przebywali na terenie baru „Epoka” w Jeleniej Górze. Andrzej R. posiadał przy sobie dwa duże noże kuchenne, które zabrał wychodząc z domu. W pewnym momencie doszło do utarczki słownej, w trakcie której Andrzej R. wyciągnął nóż i zadał nim Adamowi M. trzy ciosy w okolice klatki piersiowej. Następnie ugodził go kilkakrotnie w lewe udo i lewy łokieć. Pokrzywdzony w wyniku zadanych mu ciosów upadł na podłogę. Wtedy oskarżony schował nóż i poszedł do domu. Tam umył nóż i wyprał odzież, w którą był ubrany w czasie zajścia – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe przewiozło Adama M. do szpitala. Z opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej wynika, że pokrzywdzony doznał ciężkich obrażeń ciała, które zagrażały jego życiu.

Andrzej R. przyznał się do zadania ciosów nożem, ale w samoobronie. - Relacja oskarżonego pozostaje w sprzeczności z utrwalonym przebiegiem zdarzenia na nagraniach z monitoringu zainstalowanego w lokalu – informuje rzeczniczka prokuratury. I dodaje: W toku postępowania poddano oskarżonego badaniom psychiatrycznym. Z uzyskanej opinii wynika, że w chwili czynu był poczytalny.

Andrzej R. był w przeszłości karany sądownie. Grozi mu nawet dożywocie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
252
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
25%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group