Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5417
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy wyciąg pod znakiem zapytania

Wiadomości: KARPACZ
Poniedziałek, 4 stycznia 2010, 9:28
Aktualizacja: 9:29
Autor: Ania
Fot. .....
Kiedy powstanie wyciąg narciarski z Białego Jaru w Karpaczu? Na nic zapowiedzi, że już podczas tegorocznego sezonu zimowego. Budowa obiektu nie została nawet rozpoczęta. Sprzeciwia się jej Stowarzyszenie Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej.

Sześcioosobowy wyciąg narciarski tzw. Doppelmeyer ma rozpoczynać się przy Białym Jarze a kończyć przy ulicy Strażackiej. Planowane jest dodatkowe naśnieżanie i oświetlenie. Inwestor posiada już tytuł prawny do terenu oraz pozwolenie na wylesienie. Z krzesełek mogłoby skorzystać 2500 osób w ciągu godziny. – Byłby to pierwszy tak profesjonalny wyciąg krzesełkowy w Karpaczu. Jeśli nie powstanie to nie będzie dyskusji, dotyczącej tego czy miasto ma być miastem narciarskim, czy też nie – mówi zastępca burmistrza Karpacza, Ryszard Rzepczyński.

Tymczasem stowarzyszenie SOKiAS oprotestowało inwestycję. Jej członkowie poruszają kwestie dotyczące m. in. braku miejsc parkingowych, wycięcia lasu, co w dłuższej perspektywie może doprowadzić do uszkodzenia bezpośrednio przylegającego drzewostanu, chociażby na skutek działania wiatru, i inne. Mówi się także o tym, że wyciąg w tym miejscu może się okazać po prostu nietrafionym pomysłem z powodu braku śniegu.

– Z naszych informacji wynika, że inwestor planuje w tym miejscu znacznie większe przedsięwzięcie, a wyciąg, który najprawdopodobniej z powodu braku odpowiedniej ilości śniegu, nie przyniesie spodziewanych zysków, jest tylko pretekstem do budowy dwóch kolejnych hoteli – mówi Sławomir Lange, prezes SOKiAS.

Inwestycja miałaby więc znaczny wpływ na środowisko naturalne. W Karpaczu już zostało wybudowanych i powstaje wiele nowych obiektów. – Trzeba w końcu zakończyć nadmierną rozbudowę, żeby miasto nie straciło swojego charakteru niedużego, przytulnego górskiego kurortu – mówią w stowarzyszeniu.

Według organizacji dobrym pomysłem byłoby zainwestowanie w obecne wyciągi i nartostrady, choćby budowa dwuosobowego wyciągu, którym turyści dotarliby z ronda Biały Jar do strefy stacji dolnej kolei na Kopę. Działacze zaznaczają także, że w ramach nartostrady proponują tylko jeden odcinek, którym narciarze mogliby zjechać do przystanku autobusowego. Podkreślają, że byłby to także jeden z elementów rozwiązania komunikacyjnego.

Ze względu na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które uznało, że danych o postępowaniu nie wywieszono na tablicach informacyjnych w mieście, UM ma ponownie wydać decyzję środowiskową, dotyczącą wyciągu. Nie wiadomo więc, kiedy inwestycja powstanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~andrew 4-01-2010 9:51
Ha-ha. Brawo brawo lokalne oszołomy, zablokujcie wszystkie inwestycje i dalej klepcie biede. Co za gamonie :)
~oni wiedzą 4-01-2010 9:51
Do tych z SOKiAS: oddajcie Karpacz Czechom - oni pokażą jak się to robi. Lub lepiej od razu Niemcom - ci wiedzą jeszcze lepiej. I będziecie mogli robić to co lubicie najbardziej czyli stać z boku z rękoma w kieszeniach i narzekać do bólu. "żeby miasto nie straciło swojego charakteru niedużego, przytulnego górskiego kurortu" - ci co szukają wyciszenia mają wokół Karpacza wiele innym pomniejszych wiosek do odwiedzenia. Do Karpacza jeździ się moim zdaniem przede wszystkim na narty. Jaki brak miejsca na samochody? Pod wyciągiem jest mnóstwo miejsca do parkowania a gdyby jeszcze taki poziomowy postawić to byłoby już całkiem fajnie. Robić wyciągi i stawiać kolejne hotele! To jest przyszłość dla mieszkańców tej i okolicznych miejscowości. Więc raz jeszcze: BUDOWAĆ BUDOWAĆ I JESZCZE RAZ BUDOWAĆ! Swoją drogą czy ktoś wie ile nowych miejsc pracy przybędzie dzięki Gołębiewskiemu? Chciałbym poznać tą cyfrę.
~karpaczanin 4-01-2010 9:51
Tu nie chodzi o budowę nowego wyciągu, lecz o budowę hotelu. Sobiesiak już się stara o to, aby władze Karpacza dokleiły do jego działek kolejne - oczywiście bez przetargu na tzw. polepszenie zagospodarowania. Nie mam nic przeciwko temu wyciągowi, ale w formie jaką pan Sobiesiak nam ją zaoferował oznacza, że nartostrada w górnym odcinku będzie miała chyba 5 metrów szerokości!!! jestem za wyciągiem łączącym Biały Jar z istaniąjącym dwuosobowym wyciagiem na Kopie. To wówczas będzie miało sens, a inwestycja Sobiesiaka jest bez tego sensu.
~karpaczanka 4-01-2010 10:43
Żenada...mieszkam od wielu lat w Karpaczu i z roku na rok jest coraz gozej,turysci coraz bardziej nazekaja na stoki i wola jezdzic na narty do Czech a ja wcale im sie nie dziwie bo sa o wiele lebsze warunki,sprawniej to wszystko funkcjonuje i nie oszukojmy sie ale ceny karnetow zachowoja zdrowy rozsadek...nie to co u nas;wiec wladze Karpacza stawiajcie dalej opor inwestorom a zostaniemy tylko z charakterem beznadziejnego kurortu...W PEŁNI POPIERAM INWESTYCJE SOBIESIAKA,ZNAM GO OSOBISCIE I FACET MA GŁOWE NA KARKU W PRZECIWIENSTWIE DO NIEKTORYCH URZEDNIKOW Z KARPACZA!
~111 4-01-2010 11:25
ja też znam Sobiesiaka - z afery hazardowej :)))))))))))))))))))))) A on zna też Rysia i Jurka. :)
~GT 4-01-2010 11:35
Prezes SOKIAS pan Rzepka ma już hotel "Malachit" w Karpaczu więc w czym problem ? Ochrona krajobrazu czy konkurencja ? To właśnie to "ekologiczne" stowarzyszenie zablokowało inwestycję na osiedlu Skalnym na przeciwko hotelu pana Prezesa.
~ 4-01-2010 12:06
Gdzie Sobiesiak tam smród. Najpierw został skazany za przekręty z unijnymi pieniędzmi. Później wypaliła afera hazardowa. teraz okazuje się, że jest smród z wyciągiem. A tak przy okazji, to afera hazardowa miała początek w Karpaczu, gdzie podsłuhiwano rozmowy w sprawie wyciągu, bo były przypuszczenia, że dochodzi do jakiegoś przekrętu na linii biznes - samorząd karpacza. To znaczy Maliniaka podsłuchiwano, a wpadł Schetyna. :)))))))))
~tomek20 4-01-2010 12:54
Cały czas mówi się, że w jelenia górze i okolicach ma się rozwijać turystyka i na tym ma być oparta gospodarka regionu, a odkąd pamiętam u nas kompletnie nic się nie da zrobić !! Wszystkie inwestycje pomysły cokolwiek jest blokowane przez tych zacofanych ludzi to z KPNu to z innych instytucji o podobnym charakterze, którzy nie wiem w imię czego to robią, ale na pewno nie dla naszego dobra. Czym my mamy się wyróżniać ?? nowych wyciągów w ogóle się nie buduje, cały czas funkcjonują te przedwojenne zabytki. Wciska się nam bajki, że to zmieni klimat i inne podobne historie. Jakoś w Czechach da się dbać o środowisko i jednocześnie się rozwijać. Jak widać dla nas jest to zbyt skomplikowane. W Czechach w jednym Szpindlerowym Młynie jest więcej nartostrad i wyciągów niż u nas w całym regionie, nie mówiąc już o dużo lepszych warunkach po stronie Czeskiej. Nie wiem co musi się stać aby nastąpiły jakieś zmiany ..
~Grendal 4-01-2010 15:08
"Jeśli (wyciąg - przyp.aut.) nie powstanie to nie będzie dyskusji, dotyczącej tego czy miasto ma być miastem narciarskim, czy też nie – mówi zastępca burmistrza Karpacza, Ryszard Rzepczyński." Rzepczyński, to ten rudy facet, który z fanatycznego opozycjonisty stał się wielbicielem polityki Malinowskiego po tym jak z radnego przepoczwarzył się w vice-burmistrza? Nauczyciel historii bez doświadczenia managerskiego, wiedzy z zakresu turystyki, hotelarstwa i zrównoważonego rozwoju? Nie jeżdżący na nartach znawca narciarstwa? Facet, który wsławił się w Karpaczu lansowaniem słowa "karpaczański"? Gość, który nigdy nie pracował na własny rachunek w ogóle a w turystyce w szczególności? :D Gdyby traktować poważnie wypowiedź tego "specjalisty" można by dojść do wniosku, że budowa wyciągu o długości 800 metrów między Białym Jarem a ul. Olimpijską wyznacza kierunek rozwoju Karpacza i bez niej czeka to miasto kataklizm. Podobnie jak bez apartamentów na Osiedlu Skalnym. Że też można być aż takim idiotą??? Budowa wyciągu w Biały Jarze ma sens, jeśli będzie skomunikowana z infrastrukturą narciarską na Kopie. Takie było pierwotne założenie przedsięwzięcia i tego rozwiązania broni SOKiAS. Sprawa się, rypła kiedy Rysio Sobiesiak uzyskał specjalną rekomendację od burmistrza Karpacza umożliwiającej mu dzierżawę i wylesienia terenów z pominięciem innych inwestorów. Tym, którzy uważają, Sobiesiaka za wzór do naśladowania gratuluję systemu wartości i życzę, żeby konkurowali z nim starając się o dzierżawę nieruchomości lub przyznanie środków unijnych na rozwój własnej działalności. Facet ma przecież łeb na karku, no nie?
~koleś 1 4-01-2010 15:09
SOKIaS powstał dla zwalczania konkurencji i kandydowania w wyborach. Może kandydata na Burmistrza wystawią. Jedno jest pewne gdyby Rzepka i spółka pojawili się wcześniej do dziś nie byłoby Sandry czy Gołębiewskiego. Na halę sportową dla dzieci też by coś znależli. Wyciąg od ronda Biały Jar w górę nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo nie podjeżdża pod dolną stację kopy. Taki wariant byłby najlepszy. Ale spółka Kopa za późno się za to zabrała no i pojawił się inny inwestor. Większy ból będzie jak mieszkańcy, którzy nie rozumieją czym jest Karpacz, zablokują budowę wyciągu na Izbicy. Tam jest więcej przestrzeni i możliwości. Odciąży się Kopę i zaopchane centrum. A już niektórzy radni Karpacza kombinują jak zaszkodzić tej inwestycji. Co do Sobiesiaka, jak nie złapałeś go za rękę to jest niewinny.
~mieszkaniec K 4-01-2010 15:14
Okazuje się, że od przybytku może niektórych głowa rozboleć. Żeby zaistnieć powstało stowarzyszenie ekologiczne. Tylko że ci ludzie już się pobudowali i teraz wara innym od Karpacza. Kuriozum sprawie dodaje fakt, że przeciw budowie wyciągów podpisują się właściciele pensjonatów i hoteli. Tak Pan preazez ich skołował, że podpisują co im pod nos podłoży. Dobrze, że jest ich niewielu, bo mielibyśmy Karpacz jak za PRLu.
~gosc23 4-01-2010 17:20
Jak chcą dodatkowych zysków niech zrobią pod wyciągiem trasę do DOWNHILLU ! Drzewa i tak będą wycięte na tym odcinku, zapewniam że o okresie letnim obłożenie wyciągu gwarantowane! Czy znowu muszę wspominać że u Czechów to żadna nowość, niech ktoś pojedzie do Szpindlerowego lub Rokietnice i zobaczy ilu Polaków tam jeżdzi na rowerach!
~pawels 4-01-2010 17:37
Jak to nie ma śniegu ? W Białym Jarze można jeździć jeszcze w maju, idioci.
~ehemmm 4-01-2010 18:17
SOKiAS wont z tad bo jedyne co robicie to mozecie zniszczyc ten Karpacz a nie go ratowac bo to jak narazie chodzi tylko o wasze kieszenie
~ 4-01-2010 19:04
Ten wyciąg w tej formie to k...nizm. I dziwię się władzom Karpacza, że tego nie widzą. Ale w sumie to się nie dziwię, bo co za k...n wpuścił Gołębiewskiego w to miejsce? Nie mam nic przeciwko takim hotelom, ale lokalizacja najgorsza z możliwych - dla miasta. I to samo dotyczy tego wyciągu. Na całym świecie buduje się wyciągi narciarskie tak, aby były ze sobą skomunikowane. Tylko nie w Polsce i nie w Karpaczu.
~do kolesia 1 4-01-2010 19:09
Mieszkańcy nie muszą już blokować wyciągów na Izbicy. Zrobił to Malinowski nie protestując przeciwko Naturze 2000. tam jest wystarczająco dużo cietrzewi, aby zablokować budowę na koljnych 100 lat. Wy się lepiej skupcie na zrobieniu porządnego ośrodka na Kopie. Rozdrabniacie się. Bijecie się o marchewkę. A tymczasem wystarczy zmodernizować i przebudować kopę, dodając 2 nartostrady i zmieniając wyciągi i dośnieżanie na całej długośc tras. Wóczas będzie po co do Karpacza jeździć.
~mario 4-01-2010 20:11
Sądzę że Karpacz jak i Szklarska Poręba nie potrafią wykożystac terenu i zadbac o dobro narciarzy którzy coraz śmielej wydają pieniądze za granicą z powodu opłakanych stoków i baaardzo długich kolejek do wyciągów .A u nas są tylko wielkie plany które zpalają się przy projekcie a do realizacji nawet się niedochodzi
~drenczer 4-01-2010 22:39
Karpacz i okolice oferują już ok.20 tys legalnych miejsc noclegowych. Z lewizną jest znacznie więcej. Pokażcie miejsce na tym globie/poza zakopanem i tym podobnymi dziurami/ gdzie w tak małych górach próbuje upakować się tylu ludzi. Ci co przywołują Czechy proponuję, żeby choć raz tam pojechali i zobaczyli /najbliżej do Malej Upy/ wtedy będzie łatwiej zrozumieć ile powinno być hoteli i wyciągów w stosunku do oferowanego terenu. Rozwój jest konieczny, ale zrównoważony. Potrzebne są drogi, parkingi, wodociągi i wiele innych. Dzisiaj miasto toleruje parkowanie byle gdzie, a może ktoś ma ochotę do prawnego korzystania z chodnika czyli swobodnego chodzenia po nim. Może władze Karpacza i zwolennicy pobudowania jeszcze "stu" hoteli zobaczą jak wygląda próba wjazdu z ul. Obrońców Pokoju na Konstytucji. Karpacz jest już zapchany i nie można dalej go zapychać. Do istniejącej ilości turystów należy rozwinąć bazę.
~ZABOBRZANIN 4-01-2010 23:03
Ja bym pisał papier wszystkie dyrdymały przyjmie...! To wdzięczny materiał...!
~julka 4-01-2010 23:14
Nie wiem skąd się biorą Ci którzy oprotestowują wszystko ja proponuję bojkot hotelu Malachit i tego brudnego własciciela w poplamionych i wyciagnietych dresach moze wtedy zrozumie,że Karpacz aby żyć musi mieć wyciagi
~Wstyd! 5-01-2010 0:01
Do Julki! Brak Ci argumentów i próbujesz obrażać innych? Kompromitujesz się!
~WBB 5-01-2010 8:27
Odnosnie kompromitaccji JULKI..autor wpisu poniżej kompromituje sie bo nie zna przysłowia a są one mądroscia narodów"jak Cie widzą,tak Cie piszą"zapamietaj chłopie i sie ucz na to nigdy nie jest zapóżno.
~Grendal 5-01-2010 9:43
Na wieść o nowym wyciągu i wiodącej pod nim "ścieżce" zjazdowej o szerokości kilku metrów tłumy homo sapiących, walą do Karpacza drzwiami i oknami (z braku dobrego dojazdu). Europejczycy masowo rezygnują z uprawiania narciarstwa w Czechach, Szwajcarii, Austrii i Włoszech. Szpinldlerowy Młyn i Pec pod Śnieżką pustoszeją. Liberec nie wytrzymuje konkurencji "aqua-parku" Gołębiewski. Warszawiacy gremialnie rezygnują z wypoczynku w Zakopanem wybierając Karpacz. Brak połączeń kolejowych tego pięknego kurortu, do którego wiedzie jedna dziurawa zakorkowana dróżka gwarantuje wielogodzinną integrację rodzinną w ciasnym wnętrzu samochodu. Na miejscu czekają na wczasowiczów takie atrakcje jak czasowe przerwy w dostawie wody i prądu. Czas spędzony przy świecach umilają turystom "Sny o Potędze" sączące się leniwie z głośników tranzystorowych odbiorników radiowych dostarczanych pensjonatom nieodpłatnie przez miejscowych rentierów - byłych burmistrzów czerpiących zyski z apartamentów. :D Apeluję o odrobinę zdrowego rozsądku. Mówimy tu o jednym "zbabolonym" wyciągu Rysia - kolegi Mira, Grzesia i Zbysia a nie inwestycji celu publicznego, która otwiera nowe horyzonty rozwoju Karpacza.
~bbbbbbbbbbbbbb 5-01-2010 11:02
Pan Rzepczynski mowi o przepustowości 2500 os./godz. W tej chwili na tzw. parkingu na ul. Olimpijskiej nie ma gdzie postawić samochodu, a jak już się znajdzie miejsce to trzeba iść pieszo 400-500 m w butach narciarskich, co skutecznie odstrasza narciarzy. Dlaczego planowany wyciąg nie ma połączenia z istniejącymi wyciągami na Kopie? A nartostrady praktycznie przy tym wyciagu nie ma żadnej. Chyba faktycznie chodzi tu o jakiś przekręt i słynny Rychu S. dobrze trafił do Bogdana M.
~do Grendala 5-01-2010 14:22
Mylisz się. Rusiu ma więcej kolegów - Malinę i Rudego. Stawiam, że Malina jest droższy w utrzymaniu.
~Kacper.a 5-01-2010 16:54
Panie Malino czy prawdą jest że chciał Pan kolejne grunty wydzierżawic Rychowi na 10lat od hotelu Piecuch aż po Biały Jar .Co się stało że do tego nie doszło, czyżby radni się obudzili i zrozumieli że chodzi tu o zwykły wałek zrobiony rękoma radnych?
~zofia narciarka 5-01-2010 21:09
to bardzo niemądry pomysł z tym wyciągiem pana sobiesiaka.jeżdżę dużo na nartyach i wiem,że ten wyciąg tylko popsuje wzerunek miasta a nic nie pomoże. każdy kto przyjedzie i zobaczy wspaniały wyciąg kończący sie jak to mówią panowie w d...e, tylko zdenerwuje wszystkich.brak komunikacji z Kopą jest idiotycznym pomysłem. to widać ze tu chodzi o kolejne kasyno, restauracje i i hotele w tak wąskim miejscu. czemu gmina nie zbyduje za unijne pieniądze piętrowego parkingu??? czemu nie łaczy systemówm tras narciarskich tylko je rodziela ???Po co szescioosobowa kanapa na 500 metrów trasy z tego połowa o szrokości kilku-kilkunastu metrów??? jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo że chodzi o kasę. nie chciałabym się nawet domyślać że chodzi o podobną jak tą za którą pan sobiesiak dostał wyrok !!! TO STRASZNE ŻE PAN MALINOWSKI \\\"NAJCIEKAWSZE\\\" biznesy robi w imieniu miasta ze skazanymi prawomocnymi wyrokami przestępcami !!!
~max 5-01-2010 21:20
zgadzam sie z "drenczer" i "bbbb...", budowanie nieprzemyslanych inwestycji nie ma sensu, wiedza to dobrze ci, którzy śmigaja tu i tam np. do czech lub dalej do austri czy włoch. a jesli chodzi o pana Ryszarda S. i jego inwestycję to juz totalna głupota. w austri z wiązku z ociepleniem klimatu (topnieją lodowce, czego nie da się ukryć), wszystkie inwestycje poniżej 2000 m.n.p.m. są "zagrożone" i nie kredytowane. jakie układy i koneksje (oprócz Mira, G,rzecha, Zbycha) ma Pan rysiu jak chciał na tej wysokości wypudować i zainwestować mnóstwo kasy w wyciąg i nartostradę by chulała 1,5 miesiąca przy dobrych wiatrach? gdzie parkingi na te co najmniej 2500 osób? jakie połączenie z wyżej położoną Kopą? i jakie tam widzicie nachylenie stoku, chyba, że ktoś chce uprawiać NORDIC SKI - WALKING. poza tym do wszystkich obrońców Pana Rysia: gdzie pan Rysio jest, że nie walczy, za szablę nie chwyta??? ano siedzi sobie w USA tak jak wcześniej siedział jego ziomal Miro. na koniec pytanie: i o co tu K... chodzi, bo chyba nie o wyciąg.....
~ 6-01-2010 7:23
Problem polega na tym, że malina zrobi teraz wszystko aby ten wyciąg powstał z dwóch powodów: bierze pensję, a Sobiesiak już kupił wyciąg.
~TAK DLA WYCIĄGU 6-01-2010 7:39
Aby poznać odpowiedź na pytanie o co tu chodzi, wystarczy, (a może aż), trzeba, sięgnąć do rzeczywistych planów inwestora, który wystąpił do miasta o dodzielenie mu bez przetargu kolejnych działek na poprawę zagospodarowania. Co miał poprawiać? Tego nie bardzo wiadomo, bo wystąpił o działki z dala od planowanego wyciągu. TAK DLA WYCIĄGU, ale pod warun kiem, że będzie to inwestycja przemyślana łącząca Biały Jar z wyciągiem na Kopę. Jest to możliwe.
~ciekwaski 6-01-2010 10:14
Mam pytanie do moich przedmówców. Obrażanie inwestorów to jakaś polska mania. Oni też to czytają i tylko patrzeć jak pójdą sobie w inne bardziej przyjazne tereny. Wyciąg w Białym Jarze też uważam za niezręczny. Nie w tym miejscu trzeba budować wyciągi. Izbica czy Karpacz od strony Bowrowic to są właściwe lokalizacje. Obrażać ludzi łatwo, jak samemu nic się w życiu nie zrobiło i nie osiągnęło.
~karpacki 6-01-2010 10:18
Z tym ociepleniem klimatu to trochę prawdy jest. Zatem warto budować wyciągi, które nie tylko zimą posłużą narciarzom ale latem pozwolą na wyjazd w ciekawe widokowe miejsca. np. Izbica czy dawny pomysł na Karpatkę. Wyciąg w Białym Jarze raczej nie powinien powstać.
~Do ciekawskiego 6-01-2010 16:16
A kto tu obraża inwestora? Tu prawda j3est pisna. Czy Sobiesiak związany jest z aferą hazardową? Tak! Czy afera hazardowa rozpoczęła się w Karpaczu na podsłuchu Sobiesiaka z Maliną? Tak! Czy Sobiesiak wystąpił o bezptrzetargowe dodzielenie działek? Tak! Czy był skazany za przewałki z funduszami unijnymi? Tak! Czy wyxciąg jest do bani? Tak! No więc o co chodzi? Kto tu kogo obraza?
~ 16-03-2011 14:50
Z mojego punktu widzenia a przezyłem w Karpaczu trzydzieści lat ,ta inwestycja jest "lekko dziwna" Z punktu widzenia narciarza a jeżdże na deskach od 53 roku ubiegłego wieku powinno się inwestować w modernicację wyciągu na Kopę / gondola lub czteroosobowa kanapa/ oraz w nowe trasy na tej górze, Przykro słłuchać od narciarzy.których spotykam w Krynicy,Muszynie, w innych miejscowościach,że nie jeżdżą do Karpacza bo tam nie ma gdzie jeżdzić. Inwestycja pana Sobiesiaka nic w tej sprawie nie zmienia i przychylam się do opini,że bardziej cenne dla inwestora są tereny przyległe do tej inwestycji. Aby nie doszło do tego co się stało w Szczyrku ,który można wykreślić z miejscowości narciarskich należy inwesować w Małą Kopę a przykład Jaworzyny Krynickiej niech będzie inspirujący.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group