Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 5137
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy sprzęt w Rzemiosłach

Poniedziałek, 29 listopada 2021, 8:22
Aktualizacja: 8:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowy sprzęt w Rzemiosłach
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie kierunku technik przemysłu mody mogą już korzystać z nowego sprzętu, który do Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych trafił dzięki projektowi unijnemu. Ploter wraz z oprogramowaniem skraca czas przygotowania produkcji.

Kierunek funkcjonuje w cieplickiej szkole od 3 lat i cieszy się sporym zainteresowaniem, a młodzież ma okazje szkolić się na coraz nowocześniejszym sprzęcie i oprogramowaniu.

Młodzież będzie przygotowana zarówno do pracy ręcznej, ale również do projektowania. Sprzęt, który został dostarczony to unowocześnienie - absolwent naszej szkoły uzyska cenne doświadczenie i kwalifikacje zawodowe - podkreśliła Anna Szydłowska-Robak, dyrektorka ZSRzA.
Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze jest doskonale przygotowany do edukacji w zakresie przygotowania produkcji. Oprogramowanie, w które szkoła została wyposażona to system, który skraca czas przygotowania projektu, konstrukcji, modelowania, stopniowania odzieży o 75-90 proc., niż wynosi czas przygotowania szablonu ręcznie - podkreśliła Joanna Szczotka, która szkoliła nauczycieli i uczniów.

Ploter z nowoczesnym oprogramowaniem to nie jedyne nowości w placówce. W ostatnim czasie Rotary Club Karpacz Karkonosze zakupiło dla Rzemiosł sprzęt o wartości 6 tys. zł. Szkoła ma ambitne plany i liczy, że uda się pozyskać hafciarkę, która pozwoliłaby po uszyciu produktu na drukowanie logo szkoły czy miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

16
89%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group