Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 5516
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy sprzęt w pracowni OZE

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 października 2019, 8:42
Aktualizacja: Wtorek, 15 października 2019, 10:11
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Technicznych "Mechanik" dysponuje nowym sprzętem w pracowni odnawialnych źródeł energii. To efekt kolejnego partnerstwa z przedsiębiorcami – tym razem dzięki firmie Tauron. Uczniowie w sposób praktyczny mogą szkolić się przy turbinie wiatrowej i wodnej.
Dotychczas nie mogliśmy pokazać młodzieży, jak wygląda turbina wodna i wiatrowa. Sprzęt posłuży wszelkim pomiarom związanym z produkcją energii wodnej i wiatrowej - podkreślił Dariusz Kisielkiewicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych. - Kierunek jest na tyle ciekawy, że oprócz tego, że się przyda w zawodzie, to również w domu - dodał nauczyciel.

Nowy sprzęt o wartości ok. 50 tys. zł to kolejny element bogatej pracowni odnawialnych źródeł energii. Placówka przy ul. Obrońców Pokoju korzysta już z energii słonecznej, pompy ciepła i innych sprzętów, które pozwalają uczniom zdobywać zarówno wiedzę, jak i umiejętności.

OZE to dzisiaj przyszłość. Kształcenie w takim kierunku, to inwestycja w przyszłość. Widzimy potencjał wśród partnerów - oni potrzebują pracowników wysokowyspecjalizowanych. Aktywnie działamy w zakresie współpracy w ramach kształcenia dualnego z firmami i przedsiębiorcami, stąd kolejna inwestycja nazwana "Laboratorium Taurona" - powiedział Piotr Iwaniec, dyrektor szkoły, który nie ukrywa, że są kolejne plany z partnerami z regionu.
To pierwsza taka pracownia w szkole. Od pięciu lat współpracujemy z ZST Mechanik. Dajemy możliwość odbywania praktyk w naszej firmie i cieszymy się, że udało się otworzyć taka pracownię w szkole - powiedziała Anna Spychała-Wrzesień z firmy Tauron.
Wybrałem profil odnawialnych źródeł energii, bo to przyszłościowy kierunek i bardzo mnie zaciekawił. W sposób praktyczny nauczymy się o energii wodnej i wiatrowej - powiedział Kamil Heller, uczeń ZST Mechanik. - Praktyczne zajęcia, to chyba najbardziej lubiane lekcje wśród uczniów naszej klasy - dodała Ewelina Kudela, uczennica klasy drugiej, która ma świadomość, że po takim kierunku kształcenia nie powinno być problemów ze znalezieniem pracy - jest mnóstwo ofert w dziedzinie OZE.
Jak chcemy pozostawić świat w niepogorszonym stanie, to musimy pomyśleć o tym, żeby promować energię odnawialną nie tylko w szkołach. Sami niszczymy środowisko - widać to po ilości gatunków zwierząt, które giną na naszych oczach. Musimy zacząć oszczędzać energię, nie zaśmiecać środowiska - stwierdził Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

10
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 12-10-2019 12:41
Brawisssimo "Mechanik" 😊
~`1 12-10-2019 17:14
Nie rozumiem to ci wszyscy Panowie z Tauronu? Jak spółka wodnik otrzyma od Watykanu pieniądze na nowe święte szalety to też ci Panowie się pokażą?
komentarz usunięty
~ 13-10-2019 1:11
odpowiedź na usunięty komentarz
Zrób jedną dziesiatą czy setną z tego co robi " dyrektorek " i dogaduj. A póki co to weź i się po prostu odpieprz
~Jg 13-10-2019 6:40
Nie ma Sikory na zdjęciach?? Bosze🤯

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group