Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 10375
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowy sprzęt rehabilitacyjny dla „Przedwiośnia”

Piątek, 20 grudnia 2013, 7:33
Aktualizacja: Sobota, 21 grudnia 2013, 8:08
Autor: Mea
Region: Nowy sprzęt rehabilitacyjny dla „Przedwiośnia”
Fot. Archiwum "Przedwiośnia"
Oficjalne przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego ufundowanego przez Rotary Club Jelenia Góra–Cieplice oraz otwarcie sali rotariańskiej odbyło się w Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej "Przedwiośnie".

– Urządzenia kosztowały 52 tys. zł, a teraz planujemy utworzenie zewnętrznej ścieżki zdrowia do ćwiczeń za ok. 30 tys. zł, które również przekażą nam rotarianie – powiedziała Elżbieta Zakrzewska, dyrektorka szpitala.
Sprzęt ufundowany przez rotarian znajduje się w nowej sali rotariańskiej, gdzie już ćwiczą pacjenci m.in. na rowerkach treningowych, bieżniach, tzw. wioślarzu, czy też urządzeniach do ćwiczenia stawów.

– Już kupiliśmy dwa atlasy zewnętrzne, by utworzyć na terenie naszego centrum tor rehabilitacyjny, czyli tzw. ścieżkę zdrowia. Wylane są już fundamenty, a jej budowę będziemy kontynuowali na wiosnę – mówiła Elżbieta Zakrzewska.

- Ponadto z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych przyznano nam ok. 400 tys. zł na zakup najnowocześniejszego sprzętu do rehabilitacji m.in. specjalne rowery i bieżnie dla osób z chorobami serca, wanny do masażu, sprzęt do krioterapii, czyli do mrożenia np. azotem miejsc stłuczeń i złamań oraz lasery do leczenia różnych urazów ciała. Planujemy je kupić w styczniu – dodała.

Podczas uroczystego otwarcia rozstrzygnięto konkurs plastyczny na herb Kowar i Rotary Clubu, który zorganizowano dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kowarach. Nagrodzone prace zawisły na stałe w sali rotariańskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
420
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
 
Kultura
Co z tym azotem?
 
Kultura
Wyjątkowe filmy w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Biegali na Zabobrzu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group