Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6394
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowy sprzęt na ratunek noworodkom

Wtorek, 17 lutego 2009, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Nowy sprzęt na ratunek noworodkom
Fot. .....
Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze bierze udział w programie doposażenia oddziałów neonatologii, patologii noworodka i oddziałów położniczych. Placówka zostanie zaopatrzona w brakujące do tej pory urządzenia.

Do lecznicy trafi, między innymi, inkubator, aparat do gazometrii, pulsoksymetr, urządzenia niezbędne w wielu przypadkach powikłań poporodowych. Mają przyczynić się do zmniejszenia wskaźnika śmiertelności noworodków. Ten na całym Dolnym Śląsku należy do najwyższych w Polsce.

Program doposażenia oddziałów neonatologii, patologii noworodka i oddziałów położniczych odbywa się w ramach programu wojewódzkiego w części dotyczącej bezpieczeństwa okołoporodowego i poporodowego noworodków.

Udział w programie ma szczególne znaczenie dla Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze, bo rodzą w nim kobiety z całego powiatu jeleniogórskiego, również te, które mają kłopoty ze zdrowiem.

– Zależy nam na tym, żeby przebywające u nas kobiety miały zapewnioną odpowiednią opiekę medyczną, dlatego też cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w programie. Zakup sprzętu ma dla nas bardzo duże znaczenie, bo w naszej placówce rodzi ogromna ilość kobiet – mówi Stanisław Woźniak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Po podpisaniu porozumieniu szpital zobowiązany będzie także do udzielania informacji i promowania programu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group