Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2174
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy sprzęt na ratunek noworodkom

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 17 lutego 2009, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: Ania
Fot. .....
Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze bierze udział w programie doposażenia oddziałów neonatologii, patologii noworodka i oddziałów położniczych. Placówka zostanie zaopatrzona w brakujące do tej pory urządzenia.

Do lecznicy trafi, między innymi, inkubator, aparat do gazometrii, pulsoksymetr, urządzenia niezbędne w wielu przypadkach powikłań poporodowych. Mają przyczynić się do zmniejszenia wskaźnika śmiertelności noworodków. Ten na całym Dolnym Śląsku należy do najwyższych w Polsce.

Program doposażenia oddziałów neonatologii, patologii noworodka i oddziałów położniczych odbywa się w ramach programu wojewódzkiego w części dotyczącej bezpieczeństwa okołoporodowego i poporodowego noworodków.

Udział w programie ma szczególne znaczenie dla Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze, bo rodzą w nim kobiety z całego powiatu jeleniogórskiego, również te, które mają kłopoty ze zdrowiem.

– Zależy nam na tym, żeby przebywające u nas kobiety miały zapewnioną odpowiednią opiekę medyczną, dlatego też cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w programie. Zakup sprzętu ma dla nas bardzo duże znaczenie, bo w naszej placówce rodzi ogromna ilość kobiet – mówi Stanisław Woźniak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze.

Po podpisaniu porozumieniu szpital zobowiązany będzie także do udzielania informacji i promowania programu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Ona 17-02-2009 9:28
Zmieńcie podejście do kobiet i sposób ich traktowania to wtedy będą miały zapewnioną opiekę jak należy. Co z tego że sprzęt będzie jak nadal nie będzie ludzkiego traktowania rodzących.
~mama córeczki 17-02-2009 13:19
\"Ona\" ma rację! Co z tego, że będzie sprzęt? Jeszcze trzeba kogoś kto \"łaskawie\" go obsłuży i uśmiechnie się do pacjentki. Żeby w jeleniogórskim szpitalu złote klamki były moja noga tam więcej nie postanie. Kto miał wątpliwą przyjemność być wie o co chodzi. Pozdrawiam szpital w Bukowcu - tam pacjentka jest traktowana jak człowiek a nie jak krowa.
diablica 17-02-2009 14:10
dobry, nowy sprzęt wcale nie świadczy o jakości usług! a szpital jeleniogórski jest tego doskonałym przykładem!!
~wdzieczna mama 17-02-2009 15:28
oddział OIOM-U noworodkowego ratował zycie mojej córki Dzieki Dr Perlik dzis mała zyje i ma sie dobrze a na pewno byłoby inaczej gdyby urodziła sie w szpitalu bez tego sprzetu
~Trzy grosze... 17-02-2009 16:19
...zgadzam sie z powyzszymi komentarzami: nowoczesny sprzet medyczny jest bardzo wazny i potrzebny, ale jeszcze bardziej potrzebne jest profesjonane i zwyczajnie "ludzkie" traktowanie pacjentow i ich rodzin przez caly medyczny personel...rok temu, mniej wiecej o tej porze, moja Mama, w piatek podczas weekendu, przewieziona do tego szpitala i umieszczona na oddziale wewnetrznym... w sobotnia noc moja proba uzyskania jakiejkowiek info na temat stanu mojej Mamy spotkaly sie z bardzo nieprofesjonalna i nieprzyjemna odprawa dyzurujacej siostry...udzielono mi "pouczenia", aby zadzwonic w normalnych godzinach w poniedzialek...w poniedzialek, 25 lutego,nie bylo juz takiej potrzeby...moja mama odeszla, a mnie nie dane bylo sie z Nia pozegnac, pozostal mi tylko przyjazd na pogrzeb...dziekuje siostro dyzurna, mam nadzieje, ze pamietasz, bo byly to specyficzne okolicznosci...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group