Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7654
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Nowy sprzęt dla szkoły

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 8:34
Autor: WAC
Karpacz: Nowy sprzęt dla szkoły
Fot. WAC
Gmina Karpacz uzyskała dofinansowanie w wysokości 93 900 zł, w ramach programu "Laboratoria Przyszłości", z przeznaczeniem na zakup dodatkowego wyposażenia dla Szkoły Podstawowej im. Ratowników Górskich.

Dzięki dotacji uczniowie będą mieli do dyspozycji nowy sprzęt elektroniczny, w tym drukarkę 3D oraz wyposażenie pracowni do nauki techniki. Wśród niego znajdą się: wiertarko – wkrętarka, wiertarka stołowa oraz stoły, taborety oraz pojemniki warsztatowe.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem programu rządowego jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group