Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6252
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy samochód dla strażaków ochotników

Piątek, 6 września 2013, 7:36
Aktualizacja: 7:38
Autor: Angela/UM
Jelenia Góra: Nowy samochód dla strażaków ochotników
Fot. Archiwum
Jeszcze przed końcem listopada ostatnia jeleniogórska jednostka OSP, która nie ma swego samochodu gaśniczego w dobrym standardzie, otrzyma takie wyposażenie. Miasto Jelenia Góra ogłosiło przetarg na dostawę tzw. średniego samochodu specjalnego ratowniczo–gaśniczego wraz z dodatkowym wyposażeniem z terminem dostawy do 29. listopada.

Auto ma być wyposażone m.in. w agregat prądotwórczy, autopompy, pilarkę łańcuchową, przecinarkę tarczową, turbowentylator oddymiający, motopompy – szlamową i pływającą, a także inne urządzenia. Przy napędzie 4 x 4 oznacza to, że samochód będzie mógł podejmować najbardziej skomplikowane interwencje, nawet w trudnym terenie.

- Obecnie pracujemy na 40-letnim żuku i lublinie z 1997 roku, którego dostaliśmy po powodzi – mówi Grzegorz Liebersbach z Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze. – Mieszkańcy zawsze mogą na nas liczyć niezależnie od tego czy mamy dobry sprzęt czy nie, ale wiadomo, że standardy się zmieniają i ten nowy samochód z pewnością zwiększy nasze możliwości. Obsługujemy teren Zabobrza, ul. Wiejskiej i Maciejowej, gdzie najczęściej dochodzi do podtopień – dodaje strażak.

W jednostce OSP przy ul. Wiejskiej jest 25 czynnych ochotników.

Samochód zostanie kupiony w ramach Projektu Ochrona przeciwpowodziowa obszarów uzdrowiskowych w Jeleniej Górze i Bad Muskau dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej przez Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group