Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 4251
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy Rynek tętni życiem

Środa, 14 października 2015, 19:04
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 października 2015, 17:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowy Rynek tętni życiem
Fot. Przemek Kaczałko
Największa galeria handlowa w Jeleniej Górze już otwarta! W środę (14.10) punktualnie o godz. 10.00 tłumy młodzieży, ale i starsze osoby polowały na promocje, których zwyczajowo w takich dniach nie brakuje. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele Miasta, inwestora oraz PKS–u.

- Bardzo się z tego cieszymy, to jest duży sukces.Obiekt jest ładny, funkcjonalny i będzie dobrze służył mieszkańcom miasta - powiedział prezes zarządu TK Polska Operations Zygmunt Chyla.

Obiekt ma łączną powierzchnię 56 tys. mkw., 800 miejsc parkingowych i niemal 100 sklepów na dwóch poziomach, w tym 16 marek, których dotąd nie było w Jeleniej Górze. Jak zdradził nam inwestor, to ich pierwsza taka budowla połączona z dworcem autobusowym, ale takie rozwiązanie sprawdza się już w wielu miasta Polski i Europy. - Powierzchnia jest dobrze skomercjalizowana tj. ponad 95 proc. powierzchni jest zajęta – mówił Z. Chyla.

Nowy Rynek to również nowy dworzec autobusowy. O godz. 4:30 odjechał pierwszy autobus z nowego stanowiska. Dla podróżnych przygotowano 6 stanowisk, na miejscu jest dyżurny ruchu, kasa i informacja. Zdecydowana poprawa komfortu i estetyki ma być korzystne zarówno dla galerii handlowej, jak i PKS-u. - Dotychczas te 2 ha, na których funkcjonowaliśmy to był dworzec. niekoniecznie przyjazny dla pasażera, do tego stacja paliw i myjnia. Dwa kilometry stąd mamy całe zaplecze techniczne, więc funkcja dworca sprowadza się do obsługi podróżnych – powiedział Jerzy Wróbel, prezes PKS Tour w Jeleniej Górze.

- Szczerze powiem, że jak zobaczyłem skalę projektu nie bardzo wierzyłem, że to może być zrealizowane. Z pełnym uznaniem odnoszę się do sposobu prowadzenia inwestycji, bo i tempo, i organizacja były na najwyższym poziomie – stwierdził prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Zgodnie z umową, gdy już stanowiska PKS-u wróciły na swoje miejsce, na terenie przyległym ma wrócić Rondo Barei, ale zdaniem prezydenta jest szansa, ażeby Bareję na tym rondzie jeszcze bardziej uwypuklić. Jak mówi włodarz miasta, TK Development rozważa również szerszą współpracę z miastem. - Dostali pełen pakiet ofert od sportu po kulturę – dodał Marcin Zawiła.

Klienci, którzy pierwszego dnia oblegali nowy punkt handlowy, byli pod wrażeniem rozmiarów i szerokiej oferty. Szczególnie cieszą się ze sklepów, których dotąd w naszym mieście nie było. - W końcu mamy w Jeleniej Górze New Yorker'a – cieszył się pan Adam. Z kolei uczennice pobliskiej szkoły zadowolone są, że w centrum jest restauracja KFC i marzy im się jeszcze Burger King. - Osoby starsze chętnie robiły zakupy w Intermarche, a do sklepu Media Expert trzeba było czekać przed wejściem, gdyż zbyt wiele osób naraz było zainteresowane ofertą sklepu z rtv i agd.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (106)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
848
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group