Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8155
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION/ KRAJ: Nowy rozkład jazdy pociągów. Na razie projekt

Środa, 22 września 2010, 9:20
Aktualizacja: 9:25
Autor: TEJO
REGION/ KRAJ: Nowy rozkład jazdy pociągów. Na razie projekt
Fot. TEJO
Całoroczny nocny pociąg do Warszawy, trzy sezonowe połączenia z wybrzeżem – to najbardziej interesujące jeleniogórzan punkty w opublikowanym na stronie Intercity projekcie nowego rozkładu jazdy, który ma wejść w życie w grudniu. Uwagi mogą wnosić pasażerowie.

Pociąg TLK (dawny pospieszny „Karkonosze”) ma kursować przez cały rok na trasie Jelenia Góra (odjazd: 19. 05) – Wałbrzych – Wrocław, Opole, Częstochowa – Skierniewice – Warszawa Wschodnia. Podczas sezonu zimowego, w weekend majowy oraz latem bieg składu będzie przedłużony do Szklarskiej Poręby (odjazd 17. 36).

Jelenia Góra zyska trzy sezonowe połączenia. Koleją pasażerowie dojadą zimą do Gdyni przez Wałbrzych, Wrocław, Poznań, Gniezno, Gdańsk, Sopot. Odjazd z Jeleniej Góry o godzinie 20.08. Latem relacja składu będzie przedłużona aż do Helu. Będzie też pociąg ze Szklarskiej Poręby do Szczecina (odjazd z Jeleniej Góry – 21. 04). Do rozkładu jazdy nie wrócą połączenia do Krakowa i Lublina. Więcej informacji na stronie:intercity.pl

– Chcemy usłyszeć od osób podróżujących naszymi pociągami, co myślą o naszych założeniach, pomysłach, gdzie można pewne rzeczy usprawnić, a gdzie rozkład odpowiada ich oczekiwaniom. Na uwagi, wnioski, opinie czekamy do 30 września 2010, pod adresem e-mail: twojrozklad@intercity.pl – podano na stronie www.pkp.pl

W miarę możliwości, po uzgodnieniach z Zarządcą Infrastruktury - Spółką PKP Polskie Linie Kolejowe oraz Ministerstwem Infrastruktury, nadesłane propozycje zostaną uwzględnione w nowym rozkładzie jazdy lub w korekcie rocznego rozkładu (od 1 marca 2011 roku) – czytamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group