Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 4680
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy rok szkolny już pora zacząć

Poniedziałek, 2 września 2013, 16:39
Aktualizacja: Wtorek, 3 września 2013, 7:49
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowy rok szkolny już pora zacząć
Fot. Angela
Sto osiemdziesiąt sześć dni nauki czeka polskich uczniów w rozpoczętym dzisiaj (2.09) nowym roku szkolnym 2013/2014. W Jeleniej Górze oficjalna uroczystość „pierwszego dzwonka” odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2. Nie zabrakło życzeń, gratulacji i odznaczeń. Początek roku szkolnego uświetniły muzyczne występy dzieci.

Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Jeleniej Górze zprzybyli: parlamentarzyści, władze i radni miasta, powiatu oraz województwa, przedstawiciele policji, straży pożarnej, oświaty, duchowieństwa, kultury i wielu instytucji, a także przedsiębiorcy i inni zaproszeni goście. Wszyscy zgodnie życzyli szóstek i wielu sukcesów uczniom oraz zdrowia i wytrwałości nauczycielom.

- Wchodząc do szkoły zażartowałem sobie, że jako prezydent przedłużam wakacje o miesiąc i nie zauważyłem radości na twarzach tych młodych ludzi, a to świadczy o tym, że chcą już wrócić do szkoły – mówił prezydent Marcin Zawiła. - Przed uczniami i nauczycielami ciężka praca, więc trzymam za was kciuki. Teraz, kiedy jest niż demograficzny o każdego ucznia trzeba walczyć, przede wszystkim jakością nauczania. W tym roku mamy nabór porównywalny do poprzedniego , co świadczy o tym, że w naszych szkołach dzieje się naprawdę dobrze – dodał prezydent Marcin Zawiła.

Słowa prezydenta potwierdziła gospodyni tegorocznej uroczystości Beata Kozyra, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

- Przez wiele zmian i reform oraz nowości nie będzie to łatwy rok, ale rozpoczynamy go optymistycznie, pełni wiary i nadziei oraz wigoru do pracy – mówiła dyrektor „Dwójki”. – W tym roku mamy 503 uczniów w szkole podstawowej, jest dużo pierwszaczków i innych dzieci, które przybyły również do nas z innych szkół i miast, więc nie możemy narzekać na wyniki naboru – dodała.

Dobrą sytuację w jeleniogórskiej oświacie podkreślał też naczelnik wydziału edukacji Paweł Domagała, który mówił o licznych wakacyjnych remontach w szkołach (o czym pisaliśmy we wcześniejszym artykule). kształcenia.

W tym roku edukację rozpocznie w Jeleniej Górze 1.266 dzieci w przedszkolach miejskich, około 3.980 uczniów w szkołach podstawowych, ponad 2.200 w gimnazjach i około 4.100 w szkołach ponadgimnazjalnych, łącznie ok. 11.500 osób. Pracować będzie z nimi ponad 1.300 nauczycieli, a szkołami zajmować się będzie blisko 580 pracowników obsługi.

Podczas uroczystości wręczone zostały dyplomy i kwiaty dla trzydziestu nauczycieli mianowanych, którzy złożyli ślubowanie. Prezent i gratulacje odebrała dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze za bardzo wysokie wyniki zeszłorocznych egzaminów końcowych.

Zwieńczeniem uroczystości były występy dzieci z zespołu tańca ludowego i nowoczesnego przygotowane przez Grzegorza Gigiela, występ chóru szkolnego pod dyrekcją Anny Skóry oraz szkolnego zespołu instrumentalnego przygotowanego przez Olgierda Hryniewickiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group