Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6956
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Nowy ratrak na Polanie Jakuszyckiej

Niedziela, 5 listopada 2017, 8:03
Aktualizacja: 22:01
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Nowy ratrak na Polanie Jakuszyckiej
Fot. Użyczone/Stowarzyszenie Bieg Piastów
Dzięki środkom pozyskanym z funduszy unijnych, Stowarzyszeniu Bieg Piastów udało się kupić nowoczesny i bardzo wydajny ratrak.

Zakup nowego ratraka stał się możliwy dzięki wspólnemu projektowi realizowanemu przez Stowarzyszenie Bieg Piastów wraz z czeską organizacją zajmującą się utrzymywanie tras narciarskich w Górach Izerskich. Ogółem udało się pozyskać środki w wysokości miliona euro, z czego stronie polskiej przypadło 400 tysięcy euro. Zdecydowana większość tej kwoty została przeznaczona na zakup ratraka, zaś reszta zostanie wykorzystana na paliwo do niego oraz organizację imprez narciarskich.

- Nowy ratrak jest znacznie nowocześniejszy i wydajniejszy od tych, które mieliśmy do tej pory – mówi Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. - Dlatego na jego zakupie na pewno zyskają rzesze narciarzy biegających na Polanie Jakuszyckiej i w okolicach. Pojazd może wytyczać cztery tory narciarskie jednocześnie. Nowe urządzenie dotarło już do Jakuszyc i jest gotowe do pracy – dodaje Leszek Kosiorowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group