Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 8562
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowy program "Moja woda"

Środa, 8 lipca 2020, 8:11
Aktualizacja: Piątek, 10 lipca 2020, 5:57
Autor: WAC
Region: Nowy program "Moja woda"
Fot. WFOŚiGW
Od 1 lipca ruszył nabór w ogłoszonym przez Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Programie Priorytetowym „Moja Woda”.

„Moja Woda”  to program przygotowany na rzecz łagodzenia skutków suszy poprzez budowę przy domu instalacji zatrzymujących deszczówkę. Finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Budżet programu to 100 milionów złotych. Każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać dotację do 5 tysięcy złotych, ale nie więcej niż 80 procent kosztów, które zostaną poniesione po 1 czerwca 2020 r.

Finansowaniem objęto zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. Dzięki temu wody te nie będą odprowadzane na przykład do kanalizacji bytowo-gospodarczej, kanalizacji deszczowej, rowów odwadniających odprowadzających poza teren nieruchomości, na tereny sąsiadujące, ulice, place itp. Otrzymane wsparcie będzie można przeznaczyć na przewody odprowadzające wody opadowe, zbiornik retencyjny podziemny lub nadziemny, oczko wodne, instalację rozsączającą oraz elementy do nawadniania bądź innego sposobu wykorzystania zatrzymanej wody.

„Moja Woda” pozwoli na sfinansowanie aż 20 tys. instalacji przydomowej retencji – podkreśla minister klimatu Michał Kurtyka. - Dzięki tym inwestycjom zostanie zatrzymany 1 mln metrów sześciennych rocznie w miejscu opadu wody, a więc na prywatnych działkach. To oznacza, że ten milion metrów sześciennych wody odciąży kanalizację i zmniejszy ryzyko podtopień w wyniku deszczów nawalnych.

Wydrukowane i podpisane wnioski należy składać od 01.07.2020r. do 31.05.2024r. w biurze i oddziałach WFOŚiGW we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Szczawnie Zdroju oraz Legnicy. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej WFOŚiGW we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
814
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group