Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7088
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy plac zabaw na Zabobrzu już po odbiorze

Poniedziałek, 18 lipca 2016, 7:36
Aktualizacja: Wtorek, 19 lipca 2016, 7:16
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Nowy plac zabaw na Zabobrzu już po odbiorze
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Od wakacji miał być otwarty nowo wybudowany plac zabaw przy ul. Różyckiego–Szymanowskiego w Jeleniej Górze, tymczasem ponoć cały czas nie było odbioru tego obiektu – pisze do nas Czytelnik, który pyta, kiedy dzieci będą mogły skorzystać z nowych urządzeń i czy są one bezpieczne. Rzecznik prasowy UM Cezary Wiklik wyjaśnia, że zarówno plac zabaw, jak i siłownia „pod chmurką” są już po odbiorze.

Plac zabaw przy ul. Szymanowskiego-Różyckiego powstał nieopodal Przychodni Promed. Jego odbiór odbył się kilka dni temu. Projektanci pomyśleli zarówno o bezpiecznej zabawie starszych dzieci, dla których zamontowano m.in. huśtawkę typu gniazdo, domki z przeszkodami, drabinki i ściankę do wspinaczki, jak i tych najmłodszych. Dla nich jest specjalna huśtawka z zabezpieczeniami, bezpieczna nawierzchnia z piasku oraz niska zjeżdżalnia.

- Tydzień temu urodził mi się synek Kacper, więc cieszę się bardzo, że pod domem mam taki plac zabaw, bo już za rok z pewnością będziemy z niego korzystać – mówi Łukasz Domurad, który mieszka w pobliżu.
Jedynym zarzutem mieszkańców jest brak ogrodzonej piaskownicy. – Obecna piaskownica jest kuwetą dla okolicznych kotów i psów, więc tak jakby jej w ogóle nie było – mówi pani Anna, mama 5-letniej Elizy. – Szkoda, że przy tej inwestycji nikt nie pomyślał, żeby zrobić nową piaskownicę, albo chociaż ogrodzić tą starą – dodaje Pani Ewelina, mama Adasia.

Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze tłumaczy jednak, że piaskownica nie jest miejska, ale Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i to do tej instytucji mieszkańcy muszą się zwrócić z wnioskiem o jej ogrodzenie.

W ramach inwestycji za 50 tys. zł (koszt łączny z projektem i wykonawstwem) powstało również kilka urządzeń fitness do ćwiczeń na świeżym powietrzu dla dorosłych. Jest m.in. biegacz, narciarz, motyl czy surfer. - Brakowało czegoś takiego na naszym osiedlu i chętnie będę z tego korzystał - mówi Dariusz Chytkowski.

Przy nowym obiekcie postawiono też dwie ławki i kosz na śmieci. Póki co plac świeci jeszcze pustkami, ale nie ze względu na brak zainteresowanych zabawą czy ćwiczeniami, ale przez deszczową pogodę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group