Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4450
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Nowy parking w Karpaczu i remont ul. Dolnej

Środa, 7 sierpnia 2013, 10:01
Aktualizacja: 16:26
Autor: Mea
Ok. 300 tys. zł. kosztowała budowa parkingu i chodnika przy ul. Obrońców Pokoju. Ułatwi to zatrzymanie się, postój i dojście do centrum Karpacza. Ponad 1 mln 800 tys. zł będzie kosztowała odbudowa ul. Dolnej.

Parking sfinansował Urząd Miasta Karpacz. - Ponad 20 darmowych miejsc postojowych ułatwi turystom oraz mieszkańcom dotarcie do deptaka w centrum Karpacza, który jest wyłączony z ruchu samochodowego przez co brakowało miejsc parkingowych wokół tego terenu – powiedział Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz Karpacza.

Karpacz otrzymał drugie dofinansowanie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w wysokości 370 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę nawierzchni ul. Dolnej oraz wykonanie odwodnienia w ciągu tej drogi.

- Łącznie w 2013 roku dostaliśmy z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na odbudowę ulicy Dolnej środki w wysokości 1 mln 870 tys. zł. Ulica ma pół km długości, była od dawna zalewana przez deszcze i już bardzo zniszczona, dlatego jej remont i budowa systemu odwodnienia jest niezbędny. Po jednej stronie ulicy powstanie również chodnik – mówił Ryszard Rzepczyński.
Inwestycja ma zakończyć się w październiku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group