Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 7695
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nowy Młyn pozytywnie zakręcony

Sobota, 7 listopada 2009, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: Ania
REGION: Nowy Młyn pozytywnie zakręcony
Fot. rylit
Pejzaże, martwe natury, fotografie, rzeźby i wiele innych dzieł. To wszystko można podziwiać w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Ekspozycja, którą otwarto wczoraj, składa się z prac, jakie w przeciągu minionego roku stworzyli członkowie stowarzyszenia Nowy Młyn.

Należą do niego artyści z całych Karkonoszy. Tworzą w wielu miejscowościach naszego regionu, ale spotykają się w Szklarskiej Porębie. Można ich zobaczyć w malowniczych Michałowicach, Przesiece, Kopańcu i Kwieciszowicach.
Czerpią inspiracje z otaczającej ich przyrody. Jedni kontynuują stare kulturalne tradycje, jakie na przestrzeni dziejów zostały wytworzone w Kotlinie Jeleniogórskiej. Innych pociąga teraźniejszość, szybkość, ruch, wpływanie na przyszłość. Nie ulega jednak wątpliwości, że wszyscy razem tworzą historię, jaka powstaje na naszych oczach.

W 2005 roku Szklarską Porębę ze względu na historyczne tradycje artystyczne i literackie wpisano do Europejskiej Federacji Kolonii Artystycznych Euro – Art. – W odróżnieniu od innych miejscowości europejskich, może jedynie na podobieństw Kazimierza nad Wisłą jest nadal kolonią żywą, zamieszkałą przez działających i znanych artystów, poetów, ludzi kultury – mówi Bożena Danielska, kierownik Muzeum Karkonoskiego Oddział Dom Carla i Gerharta Hauptmannów.

Wernisaż prezentujący powstałe w minionym roku prace odbył się czwarty raz. Wczorajszy wieczór należał więc do tych niewielu, podczas których można porozmawiać z tak wieloma artystami z Karkonoszy.
Raz w roku jedno z dzieł zostanie najprawdopodobniej zakupione przez muzeum. Jakie? Zdecyduje o tym wyłonione ze stowarzyszenia jury. kspozycja w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów będzie dostępna do trzeciego stycznia 2010 roku. Naprawdę warto ją zobaczyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group