Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7199
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy mikrobus dla niepełnosprawnych dzieci

Poniedziałek, 3 listopada 2014, 8:10
Aktualizacja: 8:12
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowy mikrobus dla niepełnosprawnych dzieci
Fot. SOSW
Do końca listopada br. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy przy ul. Kruszwickiej w Jeleniej Górze otrzyma nowego mikrobusa dostosowanego do przewozu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Auto dostarczy firma „Zimny” z Łodzi, która za to zadanie zaproponowała najniższą cenę – 132 tys. 800 zł.

Obecnie placówka posiada dwa busy, ale jak podkreśla dyrektor Romuald Szpot, są to ponad 10 –letnie auta, więc już wysłużone. – Ten trzeci busik bardzo nam pomoże, bo dowozimy nie tylko osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Mamy też dzieci, które nie mogą być przewożone komunikacją miejską , bo np. boją się tłumu czy hałasu. Nowy mikrobus będzie miał osiem miejsc, w tym dwa dla wózkowiczów i takiego właśnie pojazdu nam brakowało – dodał dyrektor.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jeleniej Górze jest obecnie 250. podopiecznych. Do placówek przy ul. Kruszwickiej, Wolności i Grottgera dowozi się 28. z nich, w tym 14. poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z innych szkół busami SOSW dojeżdża 14 dzieci.

Nowy bus, to jednak nie jedyna dobra informacja dla tej placówki. Wkrótce zamontowana zostanie platforma przyschodowa w budynku przy ul. Kruszwickiej, sfinansowana przez Miasto i sponsorów. – Po dostarczeniu nam busa i zamontowaniu platformy, pozostaną sprawy bieżące, ale sytuacja u nas będzie już naprawdę dobra – dodaje Romuald Szpot.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group