Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowy lokal w Rynku. Była lodziarnia, jest piwiarnia

Środa, 23 lutego 2011, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nowy lokal w Rynku. Była lodziarnia, jest piwiarnia
Fot. TEJO
Piszemy, kiedy „coś” na placu Ratuszowym zniknie, napiszmy też, gdy „coś nowego” się w tym miejscu pojawi. A tak stało się niedawno we wnętrzach, w których przez lata działała popularna „Śnieżynka”.

Smak lodów z tego lokalu pamięta chyba każdy, któremu dane było mieszkać w Jeleniej Górze w latach 80. XX wieku. Były wyborne: „chowały” się przy nich przereklamowane wyroby „Hortexu”, a wypad na lody lub desery do „Śnieżynki” oznaczał pewność dobrego smaku. Jednak zmiany systemowe swoje zrobiły. „Śnieżynka” przetrwała wprawdzie do początku XXI wieku, ale „straciła formę” i odpadła z gry.

Później w opuszczonym lokalu przez byłą lodziarnię urządziła się, między innymi, tawerna grecka, którą w roku ubiegłym zlikwidowano. Kilka miesięcy pustki i okazało się, że Rynek próżni nie znosi: od niedawna we wnętrzach „Śnieżynki” działa Piwiarnia. Z nazwy to bodaj pierwszy tego typu lokal w mieście. Oprócz tytułowego piwa jednego z browarów, można też coś tam przegryźć, o czym informuje menu stojące tuż przy drzwiach. Nowemu gestorowi pozostaje życzyć powodzenia, bo przecież nic tak nie razi w centrum miasta, jak opustoszałe wnętrza, które mogą wszak tętnić życiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group