Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 6290
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy klub na piłkarskiej mapie

Piątek, 10 czerwca 2011, 18:23
Aktualizacja: 23:44
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Nowy klub na piłkarskiej mapie
Fot. archiwum
W Jeleniej Górze powstaje nowy klub piłkarski, który będzie się opierać głównie na pracownikach firmy Draexlmaier. W sezonie 2011/2012 zespół przystąpi do rozgrywek B–klasy.

Pracownicy Draexlmaiera od kilku lat występują w rozgrywkach piłki halowej, a w zeszłym sezonie wywalczyli awans do I-ligi jeleniogórskiego futsalu. Zespół pod banderą Draexlmaiera startował także w Mistrzostwach Polski firm branży motoryzacyjnej oraz wielobranżowych. Co dwa lata odbywają się Mistrzostwa Draexlmaiera, które rozgrywane są w niemieckim Vilsbiburgu. Na imprezę zjeżdżają się wtedy pracownicy z Niemiec, Polski, Rumunii oraz Tunezji. Wielokrotne reprezentowanie firmy w piłkarskich rozgrywkach dało podstawę by utworzyć klub, który wystartuje w B-klasie. Inicjatorem przedsięwzięcia jest szef biura konstrukcyjnego DSE Grzegorz Ciupka.

Lotnik DRX Jeżów Sudecki, bo tak będzie się prawdopodobnie nazywał klub, będzie finansowany w całości ze specjalnego funduszu sportowego biura konstrukcyjnego DSE, a swoje mecze zawodnicy będą rozgrywać na stadionie Lotnika w Jeżowie Sudeckim. O składzie zespołu poinformujemy po zakończeniu bieżących rozgrywek. Drużyna Lotnika DRX poszukuje wciąż zawodników, którzy chcieliby zagrać w B-klasie. Nie trzeba być pracownikiem Draexlmaiera, żeby dołączyć do zespołu. Chętni proszeni są o kontakt z Maciejem Wojtasem pod nr tel.: 660 676 308. Drużyna zapewnia stroje oraz sprzęt piłkarski, nie przewiduje się finansowego wynagrodzenia za grę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group