Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7941
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy kierunek w KPSW

Wtorek, 10 marca 2020, 8:38
Aktualizacja: Środa, 11 marca 2020, 11:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowy kierunek w KPSW
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze chce otworzyć nowy kierunek studiów. Wczoraj (9.03) Senat Uczelni podjął stosowną decyzję w tej sprawie, teraz czas na Polską Komisję Akredytacyjną i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Rok temu zgłosiłem się do PMPoland po podpisanie porozumienia na studenckie praktyki. Po rozmowie z prezesem stwierdziliśmy wspólnie, że może coś więcej... Rok temu narodził się pomysł na zrealizowanie programu nauczania - wspominał Tadeusz Lewandowski, prorektor KPSW. - Kierunek będzie nosił nazwę projektowanie i eksploatacja maszyn - będzie w trzech specjalnościach (dwóch stricte papierniczych i jedna ogólna).

Specjalność pod patronatem firmy PMPoland na dotyczyć projektowania maszyn papierniczych, z kolei z firmą WEPA z Piechowic studenci będą się uczyć produkcji papieru. Będzie też ogólna specjalność dotycząca projektowania i eksploatacji maszyn. Władze uczelni chcą uruchomić kierunek od 1 października 2020 roku.

Wszystko teraz zależy od Polskiej Komisji Akredytacyjnej i ministra, którzy mają odpowiednie uprawnienia - zaznaczył T. Lewandowski, który zapewnia, że kadra jest zapewniona. Udało się m.in. pozyskać pracowników naukowych z PWSZ w Głogowie (3 automatyków) oraz wykładowców z Uniwersytetu Zielonogórskiego (projektowanie komputerowe).
W Jeleniej Górze i okolicach są ogromne tradycje przemysłu papierniczego. Liczymy, że odtworzymy szkolnictwo w tej branży - powiedział Janusz Bryliński, prezes firmy WEPA. - Niemal wszyscy pracownicy, których mamy, to są ludzie przyuczeni. To ludzie, którzy się dużo nauczyli w zakładzie, ale odchodzą na emeryturę, zmieniają miejsca pracy i na pewno będziemy potrzebować specjalistów - dodał prezes piechowickiej firmy.

Twoja reakcja na artykuł?

30
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
8
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group