Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7427
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy ciepłociąg na 1 Maja

Piątek, 23 października 2009, 16:05
Aktualizacja: 16:22
Autor: Mar
Jelenia Góra: Nowy ciepłociąg na 1 Maja
Fot. Mar
Od kilku dni część ulicy 1 Maja, łącząca się z ulicą Piłsudskiego jest nieprzejezdna, a piesi mogą przechodzić skrawkiem chodnika. Wszystko przez roboty instalacyjne przy podłączeniu ciepła dostarczanego przez PEC do nowo wybudowanej kamienicy, tzw. „plomby”.

- Przez kilka miesięcy dyskutowaliśmy z właścicielem o tym podłączeniu i nie chcieliśmy się zgodzić na rozebranie nawierzchni – wyjaśnia zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, Jerzy Bigus – okazało się jednak, że nie ma innej możliwości podłączenia się do nitki ciepłowniczej, jak tylko obok sklepu Diverse, gdzie kiedyś był Mc Donalds. Nie możemy też blokować rozwoju miasta i wydaliśmy zgodę na zajęcie pasa drogowego.

Robotnicy już wpięli się do biegnącej w poprzek ulicy 1 Maja linii ciepłowniczej. Jak zapewnia dyrektor Bigus, roboty potrwają jeszcze z dwa tygodnie. Pracownicy spieszą się, bo każdy dzień blokowania pasa ruchu drogowego to niemałe koszty. Nawierzchnia zostanie przywrócona do stanu pierwotnego na koszt inwestora.

- Dopilnujemy, żeby wszystko było zrobione jak należy. Na podobne roboty wydaliśmy zgodę obok ratusza, w pobliżu tramwaju. Tam jednak robotnicy zlekceważyli nasze zalecenia i nawierzchnia jest do poprawki. Nie może być tak, że kostka jest nierówna, nie pasuje do wzoru jaki został tam położony i w dodatku się zapada – wyjaśnia dyrektor Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
257
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group