Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5890
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowy chodnik i remont mostu w Kostrzycy

Piątek, 24 lutego 2017, 7:56
Aktualizacja: Sobota, 25 lutego 2017, 8:29
Autor: Joanna P.
Region: Nowy chodnik i remont mostu w Kostrzycy
Fot. Joanna P.
Mieszkańcy Kostrzycy doczekają się chodnika oraz remontu mostu. Na razie nie ma jeszcze dokładnie ustalonych dat rozpoczęcia prac, ale wiadomo, że nastąpi to częściowo już w tym roku.

Są plany budowy chodnika w miejscowości Kostrzyca w ciągu drogi wojewódzkiej DW 367. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zostanie również wyremontowany most na tej drodze. 21 lutego wójt Michał Orman spotkał się w tej sprawie z dyrektorem Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Udało się ustalić, że Gmina Mysłakowice wykona dokumentację projektową dla planowania inwestycji. Zrobi to na swój koszt. Na tej podstawie z początkiem 2018 roku ma zostać zorganizowany przetarg nieograniczony na wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje chodnik. Władzom gminy zależy, aby ciąg pieszy rozpoczynał się od skrzyżowania z ulicą Szkolną w Mysłakowicach do skrzyżowania z ulicą Karpacką w Kostrzycy.

Po szczegółowym przeliczeniu kosztów może stać się również tak, że inwestycja zostanie podzielona na etapy. Ustalono, że kosztami inwestycji, po połowie, podzielą się Gmina Mysłakowice oraz Województwo Dolnośląskie. Z całą pewnością jednak szybciej uda się rozpocząć remont mostu na drodze wojewódzkiej w Kostrzycy, bo już w tym roku. Wstępnie planuje się, że będzie to trzeci lub czwarty kwartał 2017 roku.

Na chwilę obecną most jest zabezpieczony pachołkami drogowymi, informującym o zakazie wjeżdżania dwóch samochodów jednocześnie, a także odpowiednio oznakowany. W czerwcu ma zostać wybrany wykonawca zadania. Koszt inwestycji obliczono na 2 mln zł. Dyrektor DSDiK we Wrocławiu poinformował również, że na maj planowane jest zakończenie remontu mostu w Mysłakowicach, który został zamknięty w zeszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group