Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 12277
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kostrzyca: Nowy chodnik będzie jeszcze w tym roku

Niedziela, 27 marca 2022, 8:02
Autor: WAC
Kostrzyca: Nowy chodnik będzie jeszcze w tym roku
Fot. WAC
Przed nami jeszcze ostatnie uzgodnienia i w kwietniu ekipy drogowców mogą ruszyć do pracy – tak o bardzo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji, czyli budowie chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 367 (ulica Jeleniogórska) w Kostrzycy - mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman.

Nowy chodnik w Kostrzycy powstanie na odcinku od zawężenia jezdni na granicy z Mysłakowicami do nowego mostu na skrzyżowaniu z drogą powiatową na Bukowiec oraz na odcinku od budynku szkoły do skrzyżowania z ulicą Karpacką. Długość wynosi około 1.8 km. Wartość inwestycji to ponad 1.7 mln zł, w tym ponad połowa pochodzi ze środków budżetu gminy Mysłakowice, a reszta z budżetu województwa dolnośląskiego.

Chodnik w tym miejscu jest bardzo potrzebny - mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Ruchliwa droga jest tam bardzo wąska i niebezpieczna. Niestety bardzo długo trwały prace projektowe, a potem uzgodnienia z Urzędem Wojewódzkim i z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei. Mam nadzieję, że jesteśmy już na końcówce tej „papierowej” części inwestycji. Dostałem właśnie informację od wykonawcy, że jest w trakcie uzyskiwania ostatniego pozwolenia na organizację ruchu i w kwietniu chce wejść na plac budowy. Roboty planujemy zrealizować jeszcze w tym roku. Chodnik będzie budowany na wydzielonych odcinkach, na których ruch będzie regulować sygnalizacja świetlna. Będziemy się starali jak najmniej utrudniać życie kierowcom.

Twoja reakcja na artykuł?

32
76%
Cieszy
2
5%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
5%
Złości
3
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
678
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group