Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 9176
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ region: Nowy bus dla GOPR– u

Poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 8:49
Aktualizacja: 16:25
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ region: Nowy bus dla GOPR– u
Fot. Angela
Do 25 sierpnia br. przedsiębiorcy mogą składać oferty na dostarczenie busa dla Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Samochód ma być wyprodukowany w tym roku, ma posiadać m.in. silnik typu diesel, miejsca siedzące dla ośmiu osób, napęd na cztery koła, moc silnika min. 164 KM, poduszki dla kierowcy i pasażera oraz ABS.

W minionym tygodniu miasto ogłosiło przetarg na zadanie zadanie pn. „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim na obszarach Gminy i Powiatu Jeleniogórskiego – Dostawa samochodu typu Bus na potrzeby Grupy Regionalnej GOPR Grupa Karkonoska”. 25 sierpnia br. przetarg ma zostać rozstrzygnięty. Wyłoniony wykonawca na dostarczenie nowego samochodu dla ratowników będzie miał 90 dni.

- Będzie to ośmioosobowy bus z napędem na cztery koła, który posłuży nam do transportowania większej ilości ratowników nie tylko na akcje, ale i szkolenia. Samochód nie będzie jednak posiadał specjalistycznego wyposażenia ratowniczego, który ma zakupiony w tym roku Land Rover – mówi Maciej Abramowicz, naczelnik Karkonoskiej Grupy GOPR.

W najbliższym czasie ogłoszony zostanie kolejny przetarg na wymianę skuterów śnieżnych GOPR -u. W ostatnich trzech latach ratownicy pozyskali trzy nowe samochody. Ostatni pojazd, który ma powyżej dziesięciu lat ma zostać wymieniony w przyszłym roku.
Pieniądze na zakup samochodu pochodzą z budżetu urzędu marszałkowskiego oraz miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group