Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7005
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Nowy aparat USG w przychodni w Mysłakowicach

Piątek, 16 lutego 2018, 12:42
Autor: WAC
Mysłakowice: Nowy aparat USG w przychodni w Mysłakowicach
Fot. Użyczone
Pacjenci mysłakowickiego Ośrodka Zdrowia mogą już korzystać z badań ultrasonograficznych, wykonywanych na nowo zakupionym aparacie.

Koszt nowoczesnego aparatu USG, który wzbogacił wyposażenie Ośrodka Zdrowia w Mysłakowicach to ponad 155 tysięcy złotych. Jego zakup w zdecydowanej części został sfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Nowe urządzenie, wyposażone w trzy głowice było montowane w mysłakowickim Ośrodku Zdrowia na początku tego tygodnia. Po raz pierwszy z badania za jego pomocą pacjenci mogli skorzystać 14 lutego. Tego dnia w mysłakowickiej placówce służby zdrowia zorganizowano dzień otwartych drzwi.

Wśród gości, którzy odwiedzili przy tej okazji budynek SP ZOZ byli posłanka Zofia Czernow, przewodnicząca Komisji Zdrowia Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jadwiga Szeląg, kierownik NFZ o/Jelenia Góra Dorota Gniewosz, wójt gminy Mysłakowice Michał Orman.

Na swoje stoiska informacyjne zapraszały amazonki, a także diabetycy. Można też było bezpłatnie zbadać słuch, skorzystać z pomiaru ciśnienia, poziomu cukru, porozmawiać na temat leczenia cukrzycy, wysłuchać wykładu na temat stosowania glukometru do pomiaru poziomu cukru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group