Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 9088
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy 71. sezon w Teatrze Norwida

Czwartek, 1 września 2016, 14:43
Aktualizacja: Wtorek, 6 września 2016, 11:19
Autor: Manu
Jelenia Góra: Nowy 71. sezon w Teatrze Norwida
Fot. Archiwum Teatru
W nowym sezonie artystycznym 2016/2017 jeleniogórski Teatr im. C.K. Norwida zaprasza na spektakle, które znajdują się już w repertuarze oraz nowe propozycje. Pod koniec września, w ramach 46. Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych, instytucja będzie gościć teatry z Częstochowy, Katowic, Torunia, Warszawy i Zittau (Niemcy). Na wszystkie wydarzenia obowiązują bilety dostępne w kasie Teatru.

Na Scenie Studyjnej – 8, 9, 10 i 11 września o godz. 19.00 zobaczyć będzie można ostatnią premierę Teatru im. Norwida - inscenizację jednej z najlepszych, ale też i najfrywolniejszych komedii wierszem hrabiego Aleksandra Fredry “Mąż i żona” w reż. Wiesława Cichego. Wystąpią: Marta Kędziora, Iwona Lach, Anna Ludwicka–Mania, Jacek Grondowy i Tadeusz Wnuk.

16 i 17 września o godz. 19.00 oraz 18 września o godz. 18.00 na Scenie Studyjnej będzie grany “Każdemu Everest” pióra Radosława Paczochy w reż. Piotra Jędrzejasa. Grają: Małgorzata Osiej–Gadzina, Bogusław Kudłek, Robert Mania, Bogusław Siwko i gościnnie - Sebastian Świerszcz. Warto tutaj dodać, że 22 września “Każdemu Everest” prezentowany zostanie na XXI Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.

Z kolei 24 września o godz. 19.00 i 25 września o godz. 18.00 powróci “Karskiego historia nieprawdziwa” autorstwa Szymona Bogacza w reż. Julii Mark w znakomitej obsadzie aktorskiej. W spektaklu zobaczymy: Agatę Grobel, Bogusława Kudłka i Roberta Manię. Co ciekawe, 30 września “Karskiego historia nieprawdziwa” wystawiona będzie na jubileuszowym X Przeglądzie Przedstawień Istotnych “Przez dotyk” w Częstochowie na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza.

Pod koniec września, w ramach XLVI Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych, katowicki Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego zaprezentuje spektakl “Skazany na bluesa” (29 września, godz. 18.00) w adaptacji i reżyserii Arkadiusza Jakubika. W wykonaniu Teatru im. Adama Mickiewicza z Częstochowy widzowie będą mogli zobaczyć przedstawienie “Sprzedawcy gumek” (30 września, godz. 19.00) izraelskiego dramaturga Hanocha Levina, jednego z najoryginalniejszych twórców współczesnego teatru, w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego.

1 października (o godz. 17.00) w ramach Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych zaprezentuje się warszawski Teatr Polonia. Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć “Matki i synowie” Terrence'a McNally'ego w reż. Krystyny Jandy, sztukę graną z powodzeniem też na Broadwayu, wielokrotnie nagradzaną, nominowaną do Tony Award 2014, a obok Krystyny Jandy zobaczymy także Pawła Ciołkosza i Antoniego Pawlickiego.

Kinoteatr Mumio (laureat m.in. Teatralnej Nagrody im. Leona Schillera, Nagrody ZASP i dwukrotnie Wiktora) / Stowarzyszenie Teatr Epty-a z Katowic w składzie: Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński, Jacek Borusiński i Tomasz Drozdek wystawi “Welcome Home Boys” (2 października, o godz. 19.00).

Dzień potem, Gerhart-Hauptmann-Theater Görlitz-Zittau z Zittau (Niemcy) przedstawi “Alois Nebel” (3 października, o godz. 19.00) wg powieści komediowej Jaroslava Rudiša i Jaromíra 99, w reżyserii Stefana Wolframa.

Na zakończenie JST w monodramie “Bar pod zdechłym psem” (4 października, o godz. 19.00) wg pomysłu Krzysztofa Kolbergera w reż. Emiliana Kamińskiego, firmowanym przez Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny z Torunia, wystąpi Dariusz Bereski (w latach 1987-97 związany z jeleniogórskim Teatrem im. Norwida) oraz muzycy: Michał Hajduczenia (kontrabas) i Robert Matusiak (piano).

29 października zaplanowano premierę przedstawienia “Kubuś Fatalista i jego pan” Denisa Diderota w reż. Piotra Bogusława Jędrzejczaka. Natomiast na zakończenie roku, w noc sylwestrową, swoją premierę będą miały “Szalone nożyczki” Paula Pörtnera.

Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00 oraz na godzinę przed spektaklem, tel. 75 64 28 131. Zamówienia na bilety indywidualne i zbiorowe przyjmuje Dział Marketingu Teatru, al. Wojska Polskiego 38, tel. 75 64 28 130, 75 64 28 131.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group