Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5991
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Nowości w budżecie obywatelskim pod Śnieżką

Środa, 25 marca 2015, 7:50
Aktualizacja: 7:52
Autor: Mea
Karpacz: Nowości w budżecie obywatelskim pod Śnieżką
Fot. UM Karpacz
Od 1 do 30 kwietnia można składać wnioski do budżetu partycypacyjnego w Karpaczu. – Nowością jest możliwość składania propozycji przez osoby od 16 roku życia oraz możliwość przesyłania ich mailowo – mówi Joanna Klaga, wiceburmistrz Karpacza.

Kwiecień to czas składania wosków o finansowanie z budżetu partycypacyjnego. W tym roku została utworzona komisja, w której skład weszli mieszkańcy i przedstawiciele miasta.

- Efektem jej prac jest nowy, precyzyjny regulamin, karta zgłoszeniowa oraz możliwość składania wniosków droga mailową. Największym jednak sukcesem było stworzenie dużej rezerwy ogólnej w budżecie miasta i decyzja o przekierowaniu jej na potrzeby budżetu społecznego, co dało ostatecznie kwotę 250 tys. zł. Zostanie ona podzielona na pięć dzielnic, z których każda otrzyma po 50 tys. zł – wyjaśnia Joanna Klaga.

Nowością jest też zapis o możliwości zgłaszania wniosków przez osoby od 16. roku życia.

- Wierzymy, że to właśnie wsłuchiwanie się w potrzeby młodych ludzi i umożliwianie im samorealizacji w obszarze rodzinnego miasta w największym stopniu pobudzi rozwój lokalny oraz poczucie wspólnoty – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group