Niedziela, 28 czerwca
30°C Jelenia Góra
reklamy

Nowości w budżecie obywatelskim pod Śnieżką

Audio

Czytaj na głos

Autor: Mea 1 min czytania

Od 1 do 30 kwietnia można składać wnioski do budżetu partycypacyjnego w Karpaczu. – Nowością jest możliwość składania propozycji przez osoby od 16 roku życia oraz możliwość przesyłania ich mailowo – mówi Joanna Klaga, wiceburmistrz Karpacza.

reklamy

Kwiecień to czas składania wosków o finansowanie z budżetu partycypacyjnego. W tym roku została utworzona komisja, w której skład weszli mieszkańcy i przedstawiciele miasta.

- Efektem jej prac jest nowy, precyzyjny regulamin, karta zgłoszeniowa oraz możliwość składania wniosków droga mailową. Największym jednak sukcesem było stworzenie dużej rezerwy ogólnej w budżecie miasta i decyzja o przekierowaniu jej na potrzeby budżetu społecznego, co dało ostatecznie kwotę 250 tys. zł. Zostanie ona podzielona na pięć dzielnic, z których każda otrzyma po 50 tys. zł – wyjaśnia Joanna Klaga.

Nowością jest też zapis o możliwości zgłaszania wniosków przez osoby od 16. roku życia.

- Wierzymy, że to właśnie wsłuchiwanie się w potrzeby młodych ludzi i umożliwianie im samorealizacji w obszarze rodzinnego miasta w największym stopniu pobudzi rozwój lokalny oraz poczucie wspólnoty – dodaje.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka