Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7834
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Noworoczne spotkanie z nagrodami prezydenta

Wtorek, 16 stycznia 2018, 8:10
Aktualizacja: Czwartek, 18 stycznia 2018, 9:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Noworoczne spotkanie z nagrodami prezydenta
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (15.01) w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne, na które Prezydent Miasta zaprasza przedstawicieli lokalnych władz, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, którzy mieli wpływ na życie stolicy Karkonoszy w roku ubiegłym. Marcin Zawiła wręczył nagrody dla trzech firm i jednej organizacji.

Prezydent podkreślał, że podsumowanie tego co udało się zrobić, bądź rozpoczęto w 2017 roku to przede wszystkim zasługa mieszkańców. - Mamy wspaniałe miasto ze świetnymi ludźmi - mówił Marcin Zawiła, który odniósł się tradycyjnie do kwestii oficjalnego bezrobocia (powyżej 3 proc.), prowadzonych inwestycji, dochodów miasta czy nawet zadłużenia. - Skoro robi się projekty europejskie, emituje obligacje, to zadłużenie rośnie, a po zrobieniu projektów pieniądze wracają - stwierdził prezydent Jeleniej Góry. Przy okazji noworocznego spotkania była też mowa o planowanych inwestycjach, jak chociażby obwodnica Maciejowej.

Wśród wyróżnionych mianem Firma Roku były: CPU Zeto Sp. z o.o., Quest Sport Ewa Włoszczowska oraz Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. - To olbrzymie wyróżnienie - stwierdził Marian Szczęśniak, zastępca prezesa Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Być może 60-lecie spółdzielni przyczyniło się do tej nagrody, ale wypracowali ją nasi mieszkańcy - 15 tysięcy osób, nie tylko z Zabobrza, ale i mieszkańcy 39 budynków w Śródmieściu - dodał przedstawiciel JSM, który już zaprasza na czerwiec, kiedy to odbędzie się wielki festyn z okazji jubileuszu spółdzielni.

Z kolei Organizacją Pozarządową Roku został Hufiec Karkonoski Chorągiew Dolnośląska ZHP w Jeleniej Górze. - Ta nagroda jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem, ale przede wszystkim ukoronowaniem pracy dużej grupy wolontariuszy, którzy każdego dnia poświęcają czas, żeby zrobić coś dobrego, choć trochę zmieniać świat - wyznała Maria Łabaziewicz, komendantka Hufca Karkonoskiego ZHP. Jak podkreślała, harcerstwo ponownie staje się modne i chętnych nie brakuje. W hufcu obecnie jest ok. 400 osób.

Uroczystość w sali im. Stefana Strahla uświetnił występ wschodzącej gwiazdy Ani Waraszko, która pochodzi z Piechowic. Po zakończeniu części oficjalnej był czas na rozmowy kuluarowe na temat przyszłości Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group