Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7202
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowoczesny wóz dla strażaków z PSP

Piątek, 7 grudnia 2018, 6:24
Aktualizacja: Sobota, 8 grudnia 2018, 6:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nowoczesny wóz dla strażaków z PSP
Fot. WAC
Wyjątkowy prezent w postaci nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego przyniósł w tym roku Mikołaj jeleniogórskim strażakom.

We wczorajszej (6.12) uroczystości przekazania nowego wozu dla Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, która odbyła się w siedzibie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 przy ul. Sokoliki oprócz przedstawicieli władz Jeleniej Góry i Powiatu Jeleniogórskiego, wzięli udział wójtowie i burmistrzowie okolicznych gmin i miast.

Ich obecność nie była przypadkowa, gdyż wszystkie te samorządy dorzuciły swoją cegiełkę do puli pieniędzy potrzebnych na zakup pojazdu. Ponieważ jest on wyposażony w zestaw do rozpoznawania i neutralizowania zagrożeń chemicznych, w gronie fundatorów znalazł się też Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Swój wkład dołożył też rząd.Ogółem koszt pojazdu to około 800 tysięcy złotych.

- Jest to typowe auto ratowniczo – gaśnicze na podwoziu renaulta – mówi komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej brygadier Radosław Fijołek. - Posiada zbiornik na wodę o pojemności 3 tysiące litrów i wiele specjalistycznego sprzętu, w tym do ratownictwa technicznego i drogowego. Zastępuje wysłużone 15-letnie auto

Twoja reakcja na artykuł?

22
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group