Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 6964
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowoczesny rezonans magnetyczny już bada pacjentów

Czwartek, 5 marca 2020, 12:00
Aktualizacja: Niedziela, 8 marca 2020, 6:03
Autor: KCM
Jelenia Góra: Nowoczesny rezonans magnetyczny już bada pacjentów
Fot. Użyczone/KCM – fot. Maciej Chyra
A tych jest co niemiara. Tylko w ciągu pierwszego tygodnia swojego działania Omega Diagnostyka Obrazowa, wysokospecjalistyczny oddział diagnostyczny z rezonansem magnetycznym i tomografem komputerowym przebadał ponad 60 pacjentów. Zapotrzebowanie na tego typu badania na Dolnym Śląsku jest ogromne.

Do niedawna w województwie dolnośląskim na 100 tys. mieszkańców przypadło ok 0,5 rezonansu magnetycznego (w mazowieckim ok 0,9 ). Takie zabezpieczenie dla pacjentów nie jest oczywiście współmierne do potrzeb. Jako odpowiedź na braki w tych specjalistycznych badaniach na Dolnym Śląsku, OMEGA Diagnostyka Obrazowa podjęła ogromną inwestycję w centrum Jeleniej Góry. Duża część budynku musiała zostać przebudowana i zmodernizowana. W półrocznym projekcie instalacji urządzeń sprowadzonych aż ze Stanów Zjednoczonych brało udział ponad 60 specjalistów.

Czy problem zachorowalności na raka stanowi dla Polaków znaczący problem?

Z raportu NIK wynika, że nowotwory złośliwe stanowią drugą, najczęstszą przyczynę zgonów w Polsce (w 2015 r., ponad 27% zgonów mężczyzn oraz prawie 24% wśród kobiet). Od 1999 r. liczba zachorowań zwiększyła się o 46%, a liczba zgonów o 23,2%. Problem zatem jest poważny.

Jak nie stać się ofiarą tej śmiertelnej choroby?

Podstawową bronią w walce z rakiem jest wczesne wykrywanie i diagnozowanie poprzez poddawanie się badaniu rezonansem magnetycznym. Niezwykle nowoczesny, w pełni cyfrowy aparat rezonansu zapewnia pacjentom pełne, precyzyjne spektrum wysokospecjalistycznych badan diagnostycznych z nowatorską techniką obrazowania, m.in. mózgu i rdzenia kręgowego czy profilaktyczne badanie całego ciała, tzw. Whole Body MRI. Urządzenie wykorzystuje ponad 100 rożnych programów dedykowanych przede wszystkim dla pacjentów onkologicznych i ortopedycznych. Korzystając z najnowszych osiągnięć techniki wykonuje on specjalistyczne badania dyfuzyjne jamy brzusznej i umożliwia przeprowadzanie bezkontrastowe badan naczyniowych oraz badan mięśnia sercowego i naczyń wieńcowych.

Na badania pacjenci rejestrować się mogą za pośrednictwem strony internetowej omegadiag.pl i telefonicznie 75 645 20 20 lub osobiście, w budynku KCM Clinic przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze.

Źródła: https://www.nik.gov.pl/plik/id,15932,vp,18449.pdf

Twoja reakcja na artykuł?

171
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
2%
Nudzi
4
2%
Smuci
8
4%
Złości
15
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group