Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7277
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: NowoczesnaPL zwiera szyki w Jeleniej Górze

Czwartek, 13 sierpnia 2015, 18:22
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2015, 17:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: NowoczesnaPL zwiera szyki w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Wybory parlamentarne coraz bliżej. Obecne od wielu lat na scenie politycznej ugrupowania kończą prace nad ułożeniem list kandydatów do Sejmu i Senatu. Podobnie jest u politycznych debiutantów, jakim ma być m.in. stowarzyszenie NowoczesnaPL firmowana przez Ryszarda Petru. Dzisiaj (13.08) na jeleniogórskim Rynku działacze stowarzyszenia zaprezentowali się lokalnym mediom.

Koordynatorem stowarzyszenia w Jeleniej Górze jest Grzegorz Stankiewicz – lokalny przedsiębiorca, z wykształcenia politolog. - W tej całej sytuacji w Polsce brakowało nam organizacji czy partii, gdzie przedsiębiorcy mogliby być reprezentowani. Długo szukałem i znalazłem – powiedział Grzegorz Stankiewicz, który dodaje, że zwolennicy programu prezentowanego przez znanego ekonomistę Ryszarda Petru już od kilku miesięcy spotykają się. Jest ich kilkudziesięciu na naszym terenie i wkrótce poznamy ich listę kandydatów w wyborach parlamentarnych.

Jako politolog od wielu lat obserwuję jak to wygląda w różnych organizacjach partyjnych i powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony tym, co się dzieje w NowoczesnejPL – mówił G. Stankiewicz. - Listy kandydatów na Dolnym Śląsku są tworzone przez kolegium elektorów – to jest grupa ludzi z Wrocławia (ludzie nauki, przedsiębiorcy, osoby z socjotechniki) i każdy, kto się zgłosił do nas musiał odbyć z nimi rozmowę. To kolegium elektorów stworzyło listę, którą przekazało do Warszawy, gdzie będzie to weryfikował Ryszard Petru – tłumaczył koordynator stowarzyszenia w Jeleniej Górze zapewniając, że na wysokim miejscu zobaczymy osobę z naszego miasta. Ostateczny kształt listy NowoczesnejPL ma być znany do 20 sierpnia.

Wśród zwolenników nowej inicjatywy na scenie politycznej znaleźli się m.in. Stanisław Sudoł (prezes spółki kupieckiej Targowisko Zabobrze), Konrad Sikora (radny), czy Jakub Pawlak (przedsiębiorca, radca prawny).

- Nie jestem jeszcze członkiem NowoczesnejPL, natomiast bardzo mocno sympatyzuję i bardzo mocno kibicuję – nie ze względu na szyld, czy osobę pana Petru, ale ze względu na program, który jest bardzo potrzebny, żeby lokalne gospodarki mogły się rozwijać – powiedział Stanisław Sudoł.

Niewykluczone, że jeszcze w czasie kampanii wyborczej szef stowarzyszenia Ryszard Petru odwiedzi Jelenią Górę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group