Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6817
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowi radni zaprzysiężeni, komisje wybrane

Czwartek, 18 grudnia 2014, 12:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 grudnia 2014, 13:47
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowi radni zaprzysiężeni, komisje wybrane
Fot. Angela
Anna Bałkowska, Wojciech Łużniak i Stanisław Dziedzic – to nowi radni, którzy weszli za Mirosławę Dziką, Marcina Zawiłę, Jerzego Łużniaka i zostali zaprzysiężeni na sesji 18.12. Rada powołała również składy osobowe komisji stałych Rady Jeleniej Góry. I mimo tak krótkiej pierwszej części sesji nie obyło się jednak bez emocji.

– Zasadą jest, że w komisji rewizyjnej pracują przedstawiciele wszystkich klubów, a lewica nikogo do tej komisji nie zgłosiła – mówił Krzysztof Mróz. – Będziemy w tej komisji uczestniczyć i wierzymy, że Państwo będziecie rzetelnie w niej pracować – ripostował Piotr Paczóski, przewodniczy SLD. Poniżej składy komisji ostatecznie zatwierdzone przez radnych:

W Komisji Rewizyjnej będą pracować: Oliwer Kubicki – przewodniczący, Wojciech Łużniak, Miłosz Sajnog. W Komisji Finansów i Budżetu: Miłosz Sajnog – przewodniczący, Anna Bałkowska, Stanisław Dziedzic, Oliwer Kubicki, Ireneusz Łojek, Piotr Paczóski, Maria Anna Ragiel, Alicja Szklarska, Danuta Wójcik, Leszek Wrotniewski.

Komisja Gospodarki Komunalnej będzie pracowała w składzie: Bożena Wachowicz-Makieła – przewodnicząca, Stanisław Dziedzic, Krzysztof Kroczak, Oliwer Kubicki, Józef Kusiak, Wojciech Łużniak, Leszek Wrotniewski.

Komisja Rozwoju: Krzysztof Mróz – przewodniczący, Anna Bałkowska, Stanisław Dziedzic, Krzysztof Kroczak, Zbigniew Ładziński, Piotr Miedziński, Bożena Wachowicz – Makieła, Danuta Wójcik, Leszek Wrotniewski.

Do pracy w Komisji Prawa, Spraw Społecznych i Rodziny zgłosili się: Krzysztof Kroczak – przewodniczący, Piotr Paczóski, Józef Rypiński, Alicja Szklarska i Leszek Wrotniewski. Komisja Kultury jest w składzie: Rafał Piotr Szymański – przewodniczący, Józef Kusiak i Leszek Wrotniewski.

Komisja Oświaty i Wychowania jest w składzie: Maria Anna Ragiel – przewodnicząca, Anna Bałkowska, Wojciech Chadży, Piotr Iwaniec, Józef Rypiński, Alicja Szklarska, Leszek Wrotniewski i Janina Ziętek.

W Komisji Statutowo – Organizacyjnej będą pracować: Wojciech Chadży – przewodniczący, Miłosz Sajnog, Rafał Piotr Szymański, Leszek Wrotniewski.

Komisja Sportu, Turystyki i Zdrowia jest w składzie: Piotr Miedziński – przewodniczący, Zbigniew Ładziński, Krzysztof Mróz, Piotr Paczóski, Danuta Wójcik i Leszek Wrotniewski. Komisja Zatrudnienia i Rynku Pracy: Robert Obaz – przewodniczący, Ireneusz Łojek i Leszek Wrotniewski, a Komisja do spraw Młodzieży: Piotr Iwaniec – przewodniczący, Robert Obaz, Janina Ziętek i Leszek Wrotniewski.

Radni podjęli również uchwały dotyczące m.in. zmian budżetowych i prognozy finansowej, zmiany zadań na 2014 rok finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy przesunięcia wewnątrz dotacji dla Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej 600 tys. zł z niewykorzystanych kosztów zarządu na remonty. Radni zatwierdzili również zadania niewygasające, ale nie poparli ich jednogłośnie.

- Zwracam uwagę na to, że niektóre z tych zadań, które obecnie przesuwamy na rok przyszły, w minionym roku również określaliśmy jako niewygasające – mówi Ireneusz Łojek. – Skala tych zadań i ich wartość świadczą o nieskuteczności realizacji obecnego budżetu – dodał.

W odpowiedzi Jerzy Łużniak wyjaśniał, że realizacja części tych zadań została przesunięta na rok przyszły, ponieważ miasto dostało dofinansowanie na nie w III i IV kwartale tego roku. – My wprowadzając te zadania podkreślaliśmy, że będą one trudne do realizacji w bieżącym roku, ale musieliśmy je wpisać by starać się o środki zewnętrzne – tłumaczył J. Łużniak. – Część tych zadań była też rozpisana na dwa lata – dodał. Ostatecznie uchwałę przegłosowano większością głosów przy sprzeciwie radnych PiS.

Na sesji przedstawiciele NSZZ Solidarność prosili również radnych o zabezpieczenie w przyszłorocznym budżecie pieniędzy na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze o 500 zł brutto, a minimum 200 zł brutto dla każdego z 103 pracowników etatowych. O tym w kolejnym artykule.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group