Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5790
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowi dyrektorzy w jeleniogórskiej oświacie

Piątek, 29 marca 2013, 7:09
Aktualizacja: Sobota, 30 marca 2013, 8:30
Autor: Mea
Jelenia Góra: Nowi dyrektorzy w jeleniogórskiej oświacie
Fot. Mea
Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz zastępca prezydenta Mirosława Dzika wręczyli w Ratuszu nominacje nowym dyrektorom placówek oświatowych, którzy zostali wyłonieni w konkursach. A posłanki Zofii Czernow dostali białe róże. – Przed dyrektorami są niełatwe zadania z powodu niżu demograficznego, dlatego będą musieli walczyć o uczniów spoza naszego miasta – powiedział Marcin Zawiła. Pracę na stanowiskach dyrektorzy rozpoczną we wrześniu.

Dyrektorem Bursy Szkolnej nr 1 został Krzysztof Raczek, dotychczas nauczyciel Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Dyrektorką Miejskiego Przedszkola nr 2 została Joanna Skoczek, Miejskiego Przedszkola nr 10 - Bogumiła Lepieszo, Miejskiego Integracyjnego Przedszkola nr 14 - Joanna Konopka a Miejskiego Przedszkola nr 19 - Teresa Herbut.

Z mandatu radnej Miasta Jeleniej Góry będzie musiała zrezygnować Ewa Duziak, która zostanie dyrektorką w Przedszkolu nr 13, gdzie pracuje od lat.

- Nie chcę wprowadzać dużych zmian w przedszkolu, choć z pewnością udoskonalę pewne rzeczy i wprowadzę trochę innowacji. Chciałabym, by została utrzymana dobra pozycja naszej placówki i nadal panowała w niej świetna atmosfera. Mamy dobry kontakt z rodzicami, znam możliwości swoich koleżanek z pracy, dlatego wiem, jak wykorzystać ich mocne strony – mówiła Ewa Duziak.

W przypadku szkół nominacje dyrektorskie otrzymali: Elwira Kozak w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, Anna Skibińska w Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Ireneusz Taraszkiewicz w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu.

Elwira Kozak przez wiele lat była wicedyrektorką II LO im. C.K. Norwida. Od września obejmie stanowisko dyrektorki szkoły ZSOiT utworzonej z ogólniaka tzw. „Chemika” i technikum, zwanego „Budowlanką”.

- Bardzo cieszę się z nominacji i postaram się, by szkoła była nadal atrakcyjna dla uczniów i absolwentów gimnazjów. Mam wiele nowatorskich pomysłów na rozwój tej placówki, jednak nie chciałabym ich jeszcze zdradzać. Najważniejsze jest dla mnie zatrzymanie młodzieży w Jeleniej Górze, by po naszych profilach mogli znaleźć tu pracę – podkreśliła Elwira Kozak.

Po raz kolejny dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu został Ireneusz Taraszkiewicz.
- Największym wyzwaniem będzie stworzenie systemu i strategii sportu szkolnego, który będzie później w dużej mierze rzutował na sport seniorski. Mamy drużyny w I, II i III ligach, więc mam nadzieję, że klasy sportowe, których jestem koordynatorem z ramienia Wydziału Edukacji i Sportu przyczynią się do tego, że nie będziemy musieli posiłkować się zawodnikami spoza Jeleniej Góry – zaznaczył Ireneusz Taraszkiewicz.

Uczestnicząca w spotkaniu posłanka Zofia Czernow wręczyła każdemu z nowych dyrektorów po białej róży.

Podczas spotkania prezydent Marcin Zawiła poruszył również temat sytuacji finansowej jeleniogórskiej oświaty. - Subwencja, którą otrzymujemy na oświatę nie pokrywa rzeczywistych kosztów, które ponosimy. Jednak nie chcemy zamykać przedszkoli czy podnosić opłat. Nadal będziemy kontynuować remonty budynków tych placówek i wyposażać w potrzebne sprzęty. Musieliśmy jednak zawiesić do sierpnia wypłacanie w pełnej kwocie dodatków motywacyjnych dla nauczycieli. Potem zobaczymy - mówił Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
317
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group