Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7492
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe życie starego szpitala w Cieplicach

Wtorek, 7 października 2014, 10:28
Aktualizacja: 0:37
Autor: Bas
Jelenia Góra: Nowe życie starego szpitala w Cieplicach
Fot. Bas
Inicjatywa i pomysł na życie. Tego nigdy nie brakowało bohaterkom niniejszego artykułu, które od sierpnia bieżącego roku prowadzą przychodnię rehabilitacyjną (Rehabilitacja Dorosłych i Dzieci) przy ulicy Jagiellońskiej – na terenie starego szpitala w Cieplicach. W nowocześnie urządzonych wnętrzach jednego z budynków byłego kompleksu szpitalnego dwie koleżanki ze studiów wcielają w życie swoje marzenia.

Po uzyskaniu tytułów magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach Anna Sawicka i Marzena Piekarska uzyskały dyplomy certyfikowanych terapeutek metody NDT-Bobath (usprawnianie według tej metody ma pomóc dziecku we wszechstronnym rozwoju, tak aby mogło ono uzyskać niezależność w życiu i wykorzystać swe możliwości na tyle, na ile pozwala istniejące uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego).

Pomoc dzieciom nie opiera się wyłącznie na praktykowania ww. metody. Dlatego nasze bohaterki wciąż rozszerzają zakres świadczonych usług – współpracują z neurologiem, lekarzem rehabilitacji i logopedą (specjaliści dostępni są w opisywanej placówce). Zorganizowanie takiej kompletnej i kompetentnej grupy specjalistów – poza młodzieńczymi ideałami i chęcią bycia niezależnymi – leżało u podstaw powstania przychodni prowadzonej przez dwie młode kobiety, które zaczęły dostrzegać braki tego typu usługodawców w Jeleniej Górze i okolicach.

Październik obfitował będzie w wiele ciekawych inicjatyw, np. 19.10. br. – po uprzedniej rejestracji telefonicznej – będzie można skorzystać z konsultacji wybitnego specjalisty lekarza neurologa dziecięcego dr Marty Dubik-Jezierzańskiej. Bezpłatnie 14.10. – również po uprzedniej rejestracji – można skorzystać z konsultacji świetnego lekarza rehabilitacji dr Olgi Wolskiej, a tydzień później spotkać się można z logopedą.

W przychodni funkcjonuje również dzienny ośrodek rehabilitacji dla m.in. osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (od poniedziałku do piątku), wykonywane są zabiegi usprawniające i rehabilitacyjne osób dorosłych. Po więcej informacji odsyłamy Państwa na stronę www.rdid.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
37
Coraz lepiej
19%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
35%
Nie najlepiej
24%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group