Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2907
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe zawodniczki w KPR Jelenia Góra

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 17 lipca 2017, 14:48
Aktualizacja: Wtorek, 18 lipca 2017, 23:51
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Szczypiornistki KPR–u Jelenia Góra rozpoczęły okres przygotowawczy do nowego sezonu. Zgodnie z nadziejami wyrażanymi pod koniec sezonu, jeleniogórzanki skorzystały z wycofania się z Superligi ekipy z Gdańska i w sezonie 2017/2018 20. rok z rzędu zobaczymy nasz zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Do KPR-u wróciła Martyna Wierzbicka, która w ostatnich sezonach reprezentowała barwy Pogoni Baltica Szczecin. - Dla mnie to była lekcja życia. Doszłam do wniosku, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – wyznała Martyna Wierzbicka, którą jeleniogórscy kibice pamiętają pod panieńskim nazwiskiem Kozłowska. Jest też kilka nowych twarzy,w tym zawodniczki AZS-u AWF Gdańsk, czyli ekipy, na której rozpadzie po wycofaniu się głównego sponsora, skorzystała drużyna z Jeleniej Góry, bowiem sportowego spadku po dramatycznym dwumeczu z Ruchem Chorzów udało się uniknąć zastępując gdańską ekipę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W zespole z Jeleniej Góry pojawiła się Martyna Żukowska, Marta Tomczyk, Natalia Kolasińska (bramkarka) i Marta Karwecka. Pozostały: Natalia Filończuk (bramkarka), Joanna Załoga, Aleksandra Oreszczuk, Aleksandra Tomczyk, Oktawia Bielecka, Magdalena Maziarz, Agata Skowrońska, Sylwia Jasińska, Karolina Kanicka i Sabina Kobzar. Z seniorkami trenują też kolejne juniorki: Zuzanna Dubiel i Maja Wrotniewska. W barwach żółto-niebieskich nie zobaczymy już: Moniki Ciesiółki i Martyny Hoffman (bramkarki) oraz Natalii Janas, Tetiany Bilenii i Patrycji Koc.

Czeka nas dużo roboty, żeby to wszystko poukładać. Mamy teraz bardziej wyrównany zespół i tak szukaliśmy, żeby zmiana zawodniczki nie wprowadzała chaosu na boisku – powiedział Michał Pastuszko, trener KPR-u. Do początku sierpnia zespół będzie trenował na bieżni lekkoatletycznej oraz w hali i na siłowni kompleksu przy ul. Złotniczej. Sparingi rozpoczną się w pierwszych dniach sierpnia, najpierw w Jeleniej Górze będzie gościć młodzieżowa reprezentacja Białorusi. Następnie planowany jest udział w turnieju w Kobierzycach, a dokładny plan gier zostanie podany wkrótce.

Musimy teraz zrobić wszystko, żeby pokazać, że zasługujemy na to miejsce, a baraże z Chorzowem były wpadką. Skład mamy teraz mocniejszy niż w poprzednim sezonie i liczymy na pewną ósemkę (miejsce w górnej części tabeli) – powiedziała najbardziej doświadczona zawodniczka KPR-u Joanna Załoga.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 18-07-2017 15:01
ta...
~ccc 18-07-2017 15:07
To koniec wzmocnien? jesli tak to tej 8 nie widze. bramki nie mamy, rozegrania tez nie.
~AAA.. 18-07-2017 16:24
A młoda Wrotniewska co tam robi?...przecież ona miała problemy z grą w juniorkach młodszych. Tam było przynajmniej pięć zawodniczek od niej lepszych. Wazelinka, wazelinka.
~eko 18-07-2017 16:31
Czy przed nowym sezonem Druid wyprał kamizelkę ? Może nadal będzie roztaczał nad zespołem tak cudowną aurę czernickiej stajni ... Strasznie zabiedzona ta nasza mądra Koza !
~ 18-07-2017 18:38
Piekny artykul ale z błędem. Z Gdanska przyszly cztery zawodniczki autor pominal skrzydlowa Jurczyk Malgorzate.
~komiks 18-07-2017 21:47
Czytam i nie wieżę. Wrotniewska wzmocnieniem tego zespołu? Przecież to dziecko ledwo grało w ostatnich eliminacjach juniorek mł. Pozatym tyle wzmocnień, że redaktor aż się pogubił. Szkoda kasy na ten twór udający superlige
~Proszę czytać ze zrozumieniem 18-07-2017 22:34
Autor artykułu napisał "Z seniorkami trenują też kolejne juniorki...". Nie oznacza to, że dziewczyny są traktowane jako wzmocnienie składu. Proszę zatem wielkie grono znawców piłki ręcznej w Jeleniej Górze o trochę szacunku i wyrozumiałości, bo takie komentarze podcinają skrzydła młodym i zdolnym zawodniczkom, a zarząd i trenerzy zwyczajnie je "olewają". Ps. ~komiks wieża to taki wysoki budynek, natomiast chciał Pan/Pani zastosować słowo-wierzę.
~Grus Goot 19-07-2017 9:22
Jeśli w tym roku również zabraknie solidnej niemieckiej szkoły piłki ręcznej , którą swego czasu chciał wprowadzić Traininer Christophf Von Pierogen to nie ma szans na pierwsza szóstkę !. Na szczęście dla wszystkich kibiców a nieszczęście dla budżetu miasta Klub nigdy nie spadnie z Superligi bo taka to liga!!
~ 19-07-2017 17:28
Czlowieku malej wiary..... Daj szanse.
~Grus Goot 19-07-2017 22:04
Cała nadzieja w zmianie sposobu organizacji rozgrywek ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group