Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 8697
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe zawodniczki w KPR Jelenia Góra

Poniedziałek, 17 lipca 2017, 14:48
Aktualizacja: Wtorek, 18 lipca 2017, 23:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowe zawodniczki w KPR Jelenia Góra
Fot. Tomek Raczyński
Szczypiornistki KPR–u Jelenia Góra rozpoczęły okres przygotowawczy do nowego sezonu. Zgodnie z nadziejami wyrażanymi pod koniec sezonu, jeleniogórzanki skorzystały z wycofania się z Superligi ekipy z Gdańska i w sezonie 2017/2018 20. rok z rzędu zobaczymy nasz zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Do KPR-u wróciła Martyna Wierzbicka, która w ostatnich sezonach reprezentowała barwy Pogoni Baltica Szczecin. - Dla mnie to była lekcja życia. Doszłam do wniosku, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – wyznała Martyna Wierzbicka, którą jeleniogórscy kibice pamiętają pod panieńskim nazwiskiem Kozłowska. Jest też kilka nowych twarzy,w tym zawodniczki AZS-u AWF Gdańsk, czyli ekipy, na której rozpadzie po wycofaniu się głównego sponsora, skorzystała drużyna z Jeleniej Góry, bowiem sportowego spadku po dramatycznym dwumeczu z Ruchem Chorzów udało się uniknąć zastępując gdańską ekipę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W zespole z Jeleniej Góry pojawiła się Martyna Żukowska, Marta Tomczyk, Natalia Kolasińska (bramkarka) i Marta Karwecka. Pozostały: Natalia Filończuk (bramkarka), Joanna Załoga, Aleksandra Oreszczuk, Aleksandra Tomczyk, Oktawia Bielecka, Magdalena Maziarz, Agata Skowrońska, Sylwia Jasińska, Karolina Kanicka i Sabina Kobzar. Z seniorkami trenują też kolejne juniorki: Zuzanna Dubiel i Maja Wrotniewska. W barwach żółto-niebieskich nie zobaczymy już: Moniki Ciesiółki i Martyny Hoffman (bramkarki) oraz Natalii Janas, Tetiany Bilenii i Patrycji Koc.

Czeka nas dużo roboty, żeby to wszystko poukładać. Mamy teraz bardziej wyrównany zespół i tak szukaliśmy, żeby zmiana zawodniczki nie wprowadzała chaosu na boisku – powiedział Michał Pastuszko, trener KPR-u. Do początku sierpnia zespół będzie trenował na bieżni lekkoatletycznej oraz w hali i na siłowni kompleksu przy ul. Złotniczej. Sparingi rozpoczną się w pierwszych dniach sierpnia, najpierw w Jeleniej Górze będzie gościć młodzieżowa reprezentacja Białorusi. Następnie planowany jest udział w turnieju w Kobierzycach, a dokładny plan gier zostanie podany wkrótce.

Musimy teraz zrobić wszystko, żeby pokazać, że zasługujemy na to miejsce, a baraże z Chorzowem były wpadką. Skład mamy teraz mocniejszy niż w poprzednim sezonie i liczymy na pewną ósemkę (miejsce w górnej części tabeli) – powiedziała najbardziej doświadczona zawodniczka KPR-u Joanna Załoga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
927
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group