Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6027
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Nowe zadania dla starej stacji

Sobota, 15 stycznia 2011, 8:46
Aktualizacja: 8:47
Autor: Accipiter
KARPACZ: Nowe zadania dla starej stacji
Fot. Archiwum
Trwa modernizacja i przystosowanie Dworca Kolejowego w Karpaczu do funkcji domu kultury i Muzeum Zabawek. Zakończenie prac przewidziane jest w końcówce roku. Koszt remontu wyniesie ok. 4 milionów złotych.

Karpacz pozyskał już dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, z Priorytetu „Turystyka Kulturowa”. Jesienią zakończono prace przy więźbie dachowej. W tym roku roboty przeniosą się także do środka budynku.

W planach jest odnowienie dworca, by z czasem powstać mogło Centrum Informacji Turystycznej, Izba Pamięci Tradycji Kolejnictwa oraz Miejskie Muzeum Zabawek. Mówi się także wybudowaniu w nim filii Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa z Jaworzyny Śląskiej.

Przypomnijmy, Dworzec Kolejowy w Karpaczu, czyli linię nr 340, oddano do użytku w 1895r., zelektryfikowano w 1934. W 1945 r. w czasie wywozu infrastruktury i wyposażenia (jako łupów wojennych) do ZSRR, zlikwidowano trakcję elektryczną. Ruch pasażerski zawieszono w kwietniu 2000 roku. W ciągu niespełna czterech lat, kiedy linia była nieprzejezdna, rozkradziono część torowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group