Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7046
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe wiaty już służą pasażerom

Sobota, 3 grudnia 2016, 7:58
Aktualizacja: 21:32
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Nowe wiaty już służą pasażerom
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych Mechanik, a także okoliczni mieszkańcy i klienci galerii Nowy Rynek oraz pasażerowie korzystający z przystanku na ul. Wolności w Jeleniej Górze już nie czekają na miejskie autobusy pod gołym niebem. Przy Al. Jana Pawła II i przy ul. Wolności postawiono trzy nowe wiaty przystankowe. O dwie z nich za naszym pośrednictwem wnioskowali uczniowie i ich rodzice.

O potrzebie postawienia wiat przystankowych przy Al. Jana Pawła II nieopodal „Mechanika” pisaliśmy w grudniu minionego roku. Wówczas nie znaleziono na ten cel pieniędzy, ale udało się je wygospodarować z tegorocznych oszczędności.

- Oczywiście, że wiaty są tu potrzebne – mówi Henryk Rajski, który codziennie korzysta z przystanku autobusowego przy Al. Jana Pawła II, skąd dojeżdża do pracy. – Teraz jest zupełnie inny komfort czekania na autobus. Nie pada na głowę deszcz czy śnieg – dodaje pasażer.

Z nowej wiaty cieszą się również uczniowie „Mechanika”. – Nareszcie – mówi Damian, który autobusem dojeżdża codziennie do szkoły i domu. – Z tego co wiem, to rodzice uczniów naszej szkoły walczyli o tę wiatę od lat. Takie zadaszenie szczególnie docenia się kiedy leje deszcz lub pada śnieg – dodaje nastolatek.

Nowa wiata przystankowa cieszy również pasażerów korzystających z przystanku przy ul. Wolności nieopodal dyskontu spożywczego Biedronka. - Z tego przystanku korzysta bardzo wielu ludzi, szczególnie, że obok jest sklep, więc wiata przystankowa była tu bardzo potrzebna – mówią Maja Weremczuk i Malwina Cembala. – Same też często korzystamy z tego miejsca, a dodatkowym atutem jest tablica z aktualnymi godzinami przyjazdów i odjazdów autobusów – dodają jeleniogórzanki.

Koszt zakupu i montażu trzech nowych wiat to blisko 68 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group