Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8475
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe twarze w drużynie KPR–u

Wtorek, 5 lipca 2011, 13:21
Aktualizacja: 14:54
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Nowe twarze w drużynie KPR–u
Fot. archiwum
W sezonie 2011/2012 ekipę KPR–u Jelenia Góra wzmocnią dwie zawodniczki – Beata Skalska i Emilia Galińska. Ponadto po zakończonej rehabilitacji kontuzjowanego barku jest Aleksandra Uzar, która pozostanie w klubie jeśli pozwoli jej na to stan zdrowia.

Beata Skalska - 21-letnia bardzo wszechstronna piłkarka, może występować na lewym rozegraniu i lewym skrzydle. W poprzednim sezonie była podstawowa zawodniczką AZS-u AWF-u Wrocław, w barwach którego zdobyła 52 bramki w 18 meczach. Skalska pochodzi z Kwidzyna i jest wychowanką tamtejszego MTS-u, z którym w sezonie 2008/2009 zdobyła koronę królowej strzelczyń I-ligi, zdobywając 149 bramki w 17 meczach. W swojej karierze występowała także w Młodzieżowej Reprezentacji Polski.

Emilia Galińska – lat 19, wzrost:179 cm - wychowanka Klubu SPR Łukowia Łuków, obecnie jest młodzieżową reprezentantką Polski, gra na pozycji lewej i środkowej rozgrywającej. W minionym sezonie można było ją zobaczyć w meczach I-ligi w barwach SMS-u Gliwice (74 bramki w 20 meczach), natomiast w tym roku zakwalifikowała się razem z drużyną na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Holandii w dniach 4-14.08.2011.

Aleksandra Uzar - 20-letnia leworęczna skrzydłowa, mierząca 165cm wzrostu, wychowanka Victorii Świebodzice. Występowała w meczach I-ligi w barwach SMS-u Gliwice oraz była Młodzieżową Reprezentantką Polski.

Skrystalizował się także podstawowy trzon zespołu. Zawodniczki które przedłużyły kontrakty to:
Bramkarki: Martyna Kozłowska i Agnieszka Szalek
Kołowe: Anna Fursewicz, Natalia Tórz i Katarzyna Kubicka
Skrzydłowe: Estera Rykaczewska i Karolina Konsur
Rozgrywające: Marta Dąbrowska, Monika Odrowska, Joanna Załoga, Małgorzata Buklarewicz, Martyna Popielarz, Karolina Muras i Lidia Marceluk

Z zespołu odejdą: Aleksandra Baranowska (planowany transfer definitywny do MKS-u Finepharm Jelenia Góra) Anna Świdzińska i Paulina Bułak (zakończenie kariery)
Nie wyjaśniona jest jeszcze sprawa Darii Krajewskiej, Anny Stanisławiszyn i Agnieszki Koceli, która nadal pozostaje zawodniczką jeleniogórskiego klubu, lecz sama nie podjęła jeszcze decyzji, czyje barwy będzie reprezentować.

Trenerem zespołu Superligi w sezonie 2011/2012 pozostanie Małgorzata Jędrzejczak. Dila Samadowa obejmie nowo powstałą grupę dzieci w rocznikach 2000/2001.

Znany jest już także plan przygotowań. Drużyna spotka się po przerwie wakacyjnej 11 lipca. W okresie od 11 do 30 lipca zespół przejdzie obóz kondycyjny korzystając z obiektów w Jeleniej Górze. 31 lipca ekipa wyjedzie na 2-tygodniowy obóz techniczny do Ciepłowodów, w trakcie którego planowane są mecze kontrolne i sparingowe. Po powrocie z obozu, drużyna będzie przygotowywała się na macierzystych obiektach MOS-u. Sezon 2011/2012 KPR zainauguruje meczem z mistrzem Polski Zagłębiem Lubin, który jest zaplanowany na 3 września w Jeleniej Górze.

Więcej informacji dotyczących klubu www.kprjeleniagora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group