Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8732
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe szanse w życiu zawodowym niepełnosprawnych

Czwartek, 7 lipca 2011, 7:46
Aktualizacja: 7:48
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowe szanse w życiu zawodowym niepełnosprawnych
Fot. Angela
30 osób z Jeleniej Góry i regionu skorzysta z bezpłatnego programu „Nowe kwalifikacje i umiejętności szansą na zatrudnienie osób niepełnosprawnych”. Pierwsze warsztaty rozwoju zawodowego ruszą 11 lipca br. Kolejne kursy: nauki języka niemieckiego i obsługi komputera rozpoczną się we wrześniu i są na nie jeszcze wolne miejsca.

Program „Nowe kwalifikacje i umiejętności szansą na zatrudnienie osób niepełnosprawnych” będzie realizowany przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze, któremu na ten cel udało się pozyskać niemal 35 tys. zł.

W czerwcu br. odbyło się już pierwsze spotkanie dziesięciu osób, które będą uczestniczyły w warsztatach rozwoju zawodowego. W ramach zajęć skorzystają one z pomocy psychologicznej, grupowego poradnictwa zawodowego z elementami grupy wsparcia, doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy. Odbędą też 40 godzin stażu w przedsiębiorstwach i instytucjach, po dwie godziny dziennie.

Kurs języka niemieckiego i obsługi komputera ruszy natomiast we wrześniu i potrwa do grudnia. Są jeszcze wolne miejsca, więc osoby zainteresowane mogą się cały czas zgłaszać.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizator zapewnia też zwrot kosztów dojazdu, ubezpieczenie NNW, badania lekarskie oraz posiłek.

– Celem tych zajęć jest aktywizacja zawodowa niepełnosprawnych. Bezrobocie wśród tych osób jest bowiem ogromnym problemem. Obecnie w naszym biurze pośrednictwa pracy mamy zarejestrowanych 135 osób, które chciałyby pracować, ale nie mogą znaleźć zatrudnienia. W minionym roku poprzez nasze biuro pracę znalazło 40 osób – mówi Anna Piotrowska z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, koordynatorka programu.

Program „Nowe kwalifikacje i umiejętności szansą na zatrudnienie osób niepełnosprawnych” jest współfinansowany przez ze środków PFRON- u pozostających w dyspozycji województwa dolnośląskiego.

Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronie www.kson.pl oraz w siedzibie KSON przy ul. Osiedle Robotnicze 47 a lub pod nr tel. 75 75 24 254.
W minionym roku z tego programu skorzystało 20 osób, które uczestniczyły w warsztatach w Świeradowie Zdroju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
103
Tak
75%
Nie
16%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group