Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8532
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe szanse na pracę dla osób niepełnosprawnych

Środa, 18 lutego 2015, 7:49
Aktualizacja: 7:51
Autor: KSON
Region: Nowe szanse na pracę dla osób niepełnosprawnych
Fot. Archiwum
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych realizuje projekt pod nazwą „Gościnni sprawni – niepełnosprawni: aktywizacja niepełnosprawnych w branży usług gościnnych”. Polega on na przeszkoleniu z zakresu hotelarstwa i gastronomii 24 osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które nie ukończyły 60 roku życia, legitymują się co najmniej średnim wykształceniem, są osobami niezatrudnionymi i posiadającymi podstawową znajomość komputera.

- Nowatorstwo tego pomysłu - mówi Anna Szach, trener pracy z KSON - polega na przygotowaniu do pracy w hotelarstwie i gastronomii osób, które mogą zajmować bardziej eksponowane stanowiska np. asystent do spraw marketingu i sprzedaży oraz gastro & cost controller. Dotychczas praca w tej branży oferowana osobom niepełnosprawnym dotyczyła stanowisk pomocniczych (serwis pokojowy, pomoc kuchenna, ochrona parkingu itp.). Nie zawsze była to praca oczekiwana przez ludzi ze średnim i wyższym wykształceniem i doświadczeniem zawodowym, którym choroba i inwalidztwo przerwała karierę. Do nich właśnie kierujemy ten projekt. - Liczymy też na to, że menadżerowie hotelarstwa i gastronomii zmienią swoją mentalność, przekonując się, że osoba niepełnosprawna może być solidnym, lojalnym, wykształconym i oddanym pracownikiem - podkreśla.

- Uczestnicy projektu wezmą udział w cyklu szkoleń zawodowych prowadzonych przez trenerów z Polskiej Akademii Gościnności z Krakowie, a następnie odbędą staż zawodowy w wybranych, renomowanych hotelach. Jedno miesięczny staż jest finansowany przez KSON, a po jego pozytywnym zakończeniu co najmniej sześć osób znajdzie zatrudnienie w branży usług gościnnych podstawie umowy o pracę – wyjaśnia Anna Szach.

- Udział w projekcie jest odpłatny. Wynosi 200 zł od osoby, co jest kwotą symboliczną gdy weźmie się pod uwagę koszty wyżywienia, noclegów, szkoleń, wynagrodzenia stypendium stażowego, zajęć dydaktycznych, wyjazdów integracyjnych i końcowego egzaminu z certyfikacją. Opłata za udział w projekcie ma również motywować do jego ukończenia - dodaje.

Projekt ma charakter ponadregionalny i dotyczy trzech obszarów o wyjątkowej atrakcyjności turystycznej, czyli województw: dolnośląskiego, śląskiego i warmińsko – mazurskiego.

Rekrutacja uczestników z województwa dolnośląskiego już się rozpoczęła i będzie trwała do 27.02.2015r. (szczegóły na www.kson.pl)

Więcej informacji o projekcie także pod numerem 75 75 242 54, infolinia 800 700 025, email: biuro@kson.pl Można również przyjść do biura KSON osobiście na ul. Osiedle Robotnicze 47a w Jeleniej Górze od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
184
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group